HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

ZAFER BAYRAMI’NIN 99.YIL DÖNÜMÜ HATAY’DA ÇOŞKUYLA KUTLANDI!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 31 Ağustos 2021 - 16:54:48
ZAFER BAYRAMI’NIN 99.YIL DÖNÜMÜ HATAY’DA ÇOŞKUYLA KUTLANDI!

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın ev sahipliğinde kabul töreni düzenlendi. Hatay Valiliği bahçesinde dün saat 20.00’de düzenlenen törene; TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, İsmet Tokdemir, Lütfi Kaşıkçı, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç,  İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral […]

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın ev sahipliğinde kabul töreni düzenlendi.

Hatay Valiliği bahçesinde dün saat 20.00’de düzenlenen törene;

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, İsmet Tokdemir, Lütfi Kaşıkçı, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç,  İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tacettin Pınar, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Akman, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör V. Prof.Dr. Meltem Eken, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu, Yusuf İzci, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Oğuz Emre Çiçek, İlçe Belediye Başkanları, iş adamları, siyasi parti temsilcileri, dini kanaat önderleri, STK temsilcileri, askerî ve mülkî erkân, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Davetliler, Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından kapıda karşılandı.

Konukların yerlerini almasının ardından program İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Servet Yaşar yönetimindeki öğretim üyeleri ve öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisi ile devam etti.

Günün anlam ve önemine binaen Vali Doğan, konuklara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali Doğan,konuşmasında:

Kıymetli hanımefendiler, beyefendiler, yine bir 30 Ağustos akşamında birlikteyiz, öncelikle hoş geldiniz şeref verdiniz. Malum pandemi dolayısıyla geçen yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda resepsiyon düzenlenememişti. Bu bayram bir araya geldik, birlikteyiz inşallah bu birlikteliğimiz daim olur.

Koronavirüs’ten bir an önce ülke, millet ve insanlık olarak kurtulur, eski huzurlu hayatımıza tekrar döneriz. Tarihe baktığımızda çok büyük zaferlere imza atmış bir milletin evlatlarıyız. Bugün ise büyük zaferin 99. yıldönümü münasebetiyle bir araya geldik.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ecdat o yokluk döneminde bu milleti tekrar şaha kaldırabilmek, ülkeyi tekrar işgalden kurtarabilmek, genç bir cumhuriyeti inşa edebilmek adına büyük bir gayret ve fedakarlıkla Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurarak bu başarıyı şahlandırmış ve taçlandırmışlardır. Buradan tekrar başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi yad ediyoruz, mekanları cennet olsun.

Bize düşen bu genç Cumhuriyeti, güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devletini bu topraklarda ilelebet payidar ve güçlü bir ülke kılmak, gelecek nesillere, evlatlarımıza güçlü bir Türkiye, güçlü bir ülke bırakabilmek. Bunun gayreti içerisindeyiz, bu uğurda çalışıyor, çaba sarf ediyoruz. İnanıyoruz ki gelecek geçmişten daha güçlü olacak, Türkiye geçmişten daha güçlü bir Türkiye olarak ileriye atılacak. Evlatlarımız daha standarttı yüksek bir hayat sürecekler.

Türkiye, bölgesinde güçlü bir devlet, saygın bir millet olarak yoluna devam edecektir.

Dünya devletleri gibi koronavirüsle gelen ekonomik krizi, Türkiye’de yaşıyor fakat hükümetimizin aldığı tedbirler sayesinde büyümeye devam eden bir Türkiye görüyoruz. İnşallah veriler onu gösteriyor ki yıl sonunda Türkiye ciddi anlamda büyüme sağlayarak ve istihdamını arttırarak yoluna devam edecektir.

Özel sektörün ciddi yatırımlarıyla güçlenen Türkiye önüne daha güvenle bakarken, dostlarına da güven vermekte.

Dün sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın düzenlemiş olduğu törenle Türkiye, savunma sanayinde çok büyük bir başarıya imza attı. ‘TİHA’ olarak tabir ettiğimiz taarruz ‘İHA’ları, Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi. Dünyada birkaç ülkede olan bu teknolojinin, bizim evlatlarımız tarafından üretilerek, Türkiye semalarında uçuruyor olması bizleri ayrıca gururlandırmıştır.

Ben tekrar teşriflerinizden dolayı şükranlarımı sunuyorum, iyi ki geldiniz, iyi ki varsınız. Bu bahçede, bu tür ortamları özlemiştik, inşallah 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da imkanlar elverirse, tekrar bir araya gelmeyi, birlikte olmayı arzu ederim. Herkese iyi akşamlar dileyerek saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Oldukça güzel anlara sahne olan kabul töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından, Vali Doğan’ın konuklarını tek tek tokalaşarak uğurlaması ile son buldu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz