BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

YILMAZ, Tek Havuz Sistemini İşaret Etti!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 19 Şubat 2018 - 23:24:08
YILMAZ, Tek Havuz Sistemini İşaret Etti!

Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, toplu taşımada Antakya ve Defne ilçelerini kapsayan tek havuzlu bir proje üzerinde çalıştıklarını söyledi. An itibariyle Defne ilçesinde gerçekleşen dönüşüme alternatif olarak tüm kooperatiflerle mutabakata vardıklarını açıkladığı proje hakkında bilgi veren Yılmaz: “Toplu taşımada şu ana kadar uygulamaya konan ve önümüzdeki süreçte uygulamaya konulacak olan ulaşım planında […]

Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, toplu taşımada Antakya ve Defne ilçelerini kapsayan tek havuzlu bir proje üzerinde çalıştıklarını söyledi.

An itibariyle Defne ilçesinde gerçekleşen dönüşüme alternatif olarak tüm kooperatiflerle mutabakata vardıklarını açıkladığı proje hakkında bilgi veren Yılmaz:

“Toplu taşımada şu ana kadar uygulamaya konan ve önümüzdeki süreçte uygulamaya konulacak olan ulaşım planında şoför esnafının yararına olmayan düzenlemelerin yanı sıra hakkaniyetle bağdaşmayan bir tablo söz konusu.

Biz esnaf temsilcileri olarak bir proje üzerinde çalışıyoruz. Bu projeyi şoför esnafıyla paylaştık. Memnuniyetle karşıladılar” dedikten sonra projenin içeriğini anlattı.

Yılmaz:

“Dönüşüm sürecinde yaşanan sıkıntıları çözmenin tek yolu Defne ve Antakya’daki tüm kooperatiflerin araç yenileme işlemini kendi içinde yapmalarına fırsat tanıyarak, dönerli çalışma düzeni dahilinde tek havuzlu bir sisteme geçmektir.

Hem vatandaşların hem şoför esnafının rahat edeceği bu sistemi STK’ların ve kooperatiflerin de destek ve onayıyla beraber kısa bir süre içinde Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne sunacağız” sözlerini kullandı.

BİZ UZLAŞMADAN YANAYIZ

Şoförler Odası olarak yeniliğe destek verdiklerini ifade eden Yılmaz, yenilenme sürecinde şoför esnafına danışılmadığını savunarak ortaya çıkan sorunların sebebi olarak bu iletişimsizliği gösterdi.

“Biz uzlaşmadan yanayız” diyen Yılmaz, Antakya ve Defne ilçelerinde güzergâhların her esnafın dönüşümlü çalışabileceği bir şekilde yeniden oluşturulması gerektiğini belirterek;

“Güzergâhlar her esnafın dönerli bir şekilde çalışabileceği bir şekilde güncellenmeli ve tüm esnaf kazancını tek havuzlu bir sistemden elde etmelidir. Bu gerçekleştiği zaman, yolcular toplu taşımanın güncellenen güzergâhları ile diledikleri yere daha kolay gidebilecek. Toplu taşımayı teşvik etmiş olacağız. Şoför esnafı da belli aralıklarla farklı güzergâhlarda çalışacağı için hem iş yükünde hem de kazançta adaleti sağlamış olacağız. HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın kendisine sunacağımız projeye olumlu bakacağına inanıyoruz” değerlendirmesinde bulunan Yılmaz, benzer bir sistemin Antalya ve Maraş’ta başarıyla uygulandığını da sözlerine ekledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz