BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

YAYMAN:Hassa Tünelini 2023’e Varmadan Tamamlamış Olacağız!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 15 Haziran 2018 - 00:49:37
YAYMAN:Hassa Tünelini 2023’e Varmadan Tamamlamış Olacağız!

Eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve Ak Parti Hatay Milletvekili adayı Hüseyin Yayman, güçlü bir cumhurbaşkanlığı sistemi için meclis çoğunluğunun şart olduğunu söyledi. Seçim çalışmalarını sürdüren Yayman, Hatay’ı karış karış gezmeye devam etti. Antakya’da muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile iftarda bir araya gelen Yayman, Aşağıoba mahallesinde toplantıya katıldı. Seçim gezilerinde Cumhurbaşkanlığı sistemi ve yeni […]

Eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve Ak Parti Hatay Milletvekili adayı Hüseyin Yayman, güçlü bir cumhurbaşkanlığı sistemi için meclis çoğunluğunun şart olduğunu söyledi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Yayman, Hatay’ı karış karış gezmeye devam etti. Antakya’da muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile iftarda bir araya gelen Yayman, Aşağıoba mahallesinde toplantıya katıldı.

Seçim gezilerinde Cumhurbaşkanlığı sistemi ve yeni dönemi anlatan,Hüseyin Yayman:

“Daha güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş sürecinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elini mecliste güçlendirmeliyiz”dedi.

Yeni dönemin önemine dikkat çeken Yayman:

” Ülkemiz üzerinde hain emeller peşinde koşanlar son günlerde yine algı operasyonuna başladı.Cumhurbaşkanlığı seçiminde kaybedeceğini anlayanlar şimdi de meclis çoğunluğunu kazanıp, cumhurbaşkanımızın elini kolunu bağlamak istiyor. Bizler buna izin verecek miyiz? Elbette vermeyeceğiz Hatay buna izin vermeyecek” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlı sisteminin Türkiye’yi süper güç haline getireceğine vurgu yapan Yayman, yürütmenin işleyişi daha hızlı olacağını, Kamudaki bürokratik işlemlerin süresinin kısalacağını, yani koşan cumhurbaşkanına, koşan bir bürokrasi geleceğini söyledi.

Yeni sistem için Meclis çoğunluğunun sağlamak gerektiğini belirten Yayman:

” Biz mecliste en güçlü şekilde yer alacağımıza inanıyoruz ama yine oyun içinde oyun peşindeler. Amaç Türkiye’nin büyümesini engellemek, amaç Türk ekonomisin büyümesini engellemek, amaç Türkiye’nin milli silahlarını, milli gemilerini, milli uçaklarını, savaş gemilerini yapmasını engellemek”dedi.

“HASSA TÜNELİ KADERİN DEĞİŞMESİDİR”

Hatay’a yeni dönemde yapılacak hizmetlere de değinen Yayman, Hassa tüneline ayrı bir parantez açtı.

Tünelin 2018 yatırım programına alındığını anımsatan Yayman:

, “Hassa tüneli bir dağın değilmesi değil kaderin değişmesidir, bir tarihin değişmesidir. Hassa tünelinin açılması ile beraber Gaziantep’e liman gelecek. Tünel ile beraber İskenderun limanı ile Gaziantep arası 100 kilometre, Kahramanmaraş ile İskenderun limanı arası 80 kilometre kısalacak. Hassa’ya organize sanayi bölgesi yapılacak. 30 bin kişiye iş imkanı sağlanacak. Hassa tünelini 2023’e varmadan tamamlamış olacağız.” Diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz