2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

YAYMAN:ÇİFTÇİNİN DERDİ BENİM DERDİMDİR!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 5 Nisan 2022 - 11:35:19
YAYMAN:ÇİFTÇİNİN DERDİ BENİM DERDİMDİR!

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman,hafta sonu Amik ovası çiftçileriyle biraraya gelerek çiftçilerin sorunlarını dinledi. Düzenli olarak çiftçi ile  buluşan Yayman, buradaki konuşmasında AK Parti’nin üreten ve çalışan çiftçinin yanında olduğunu kaydetti. Yayman,küresel iklim değişikliğinin yarattığı kuraklığa karşı barajları günlük olarak takip ettiklerini ve bu yıl barajların […]

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman,hafta sonu Amik ovası çiftçileriyle biraraya gelerek çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Düzenli olarak çiftçi ile  buluşan Yayman, buradaki konuşmasında AK Parti’nin üreten ve çalışan çiftçinin yanında olduğunu kaydetti.

Yayman,küresel iklim değişikliğinin yarattığı kuraklığa karşı barajları günlük olarak takip ettiklerini ve bu yıl barajların umut verdiğini söyledi..

YAYMAN:ÇİFTÇİNİN DERDİ BENİM DERDİMDİR

Yayman, AK Parti’nin, çiftçinin derdiyle dertlendiğini kaydetti.

Suyun petrolden değerli olduğunu ve suyun kıymetini bilmemiz gerektiğini ifade eden Yayman, çiftçilerden suyu küresel ısınmaya karşın verimli kullanmalarını istedi.

Küresel kuraklığa dikkat çeken Yayman, AK Parti’nin çiftçilerin yanında yer aldığını, Hatay’daki 3 barajın da dolu olduğunu ancak, yine de suları verimli ve dikkatli kullanmaları gerektiğini ifade etti.

Tahtaköprü barajının yükseltilmesinin çok stratejik bir karar olduğunu ve ova çiftçisinin son 3 yıldır yüzünü güldürdüğünü belirten Yayman,suyun gelmesiyle tarla fiyatlarının üç katına çıktığını söyledi.

ZİRAAT ODASI ÖNCÜLÜK EDİYOR

Yüz yılların hayalini Ak Parti’nin gerçekleştirerek Amik Ovasına suyu getirdiğini kaydeden Yayman,yaptığı açıklamada; “Hatay’a can veren Barajlarımız hızla doluyor. Küresel Kuraklığa karşı suyumuzu korumalıyız.

✅ Tahtaköprü 175 Milyon m3
✅ Büyük Karaçay 54 Milyon m3
✅ Yarseli Barajı 41 Milyon m3 suyumuz var.

Geçmiş yıllara göre kıyaslarsak bu yıl daha iyi bir noktadayız. Çiftçilerimizi daha çok üretmeye ve ekmeye davet ediyoruz.. Onların talebi başımızın üstündedir. Covid salgını ve Rusya-Ukrayna savaşı çiftçiliğin önemini daha da artırdı.

Kırıkhan ziraat odası başkanı Mehmet Çelik, yaptığı konuşmada:

Biz daima Çiftçilerimizin yanındayız, ovada su sorunu çözüldü teşekkür ederiz. fakat şimdi de girdi fiyatları çok yüksek. Çiftçi, Cumhurbaşkanımızı baba olarak görüyor ve çiftçiye daha fazla sahip çıkmasını bekliyor” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz