2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

YAVUZ SULTAN SELİM İsmine İtirazımız Var!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 20 Mayıs 2018 - 17:58:48
YAVUZ SULTAN SELİM İsmine İtirazımız Var!

Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği Üyesi Mevlüd Oruç,yaptığı yazılı basın açıklamasında;Hatay’da sokaklarımıza ve caddelerimize birleştirici isimler istiyoruz.”Dedi. Oruç,açıklamasına devamla şunları kaydetti: “İlimiz de yüz binleri, ülkemizde ise on milyonları rencide eden bir ad olan “Yavuz Sultan Selim Caddesi” adı birleştirici değildir. Ülkemizin Kültürel Zenginliğinin Ve Kardeşçe Bir Arada Yaşamın Simgesi Olan Hatay İlimizin Merkez İlçesi Antakya’mızın Merkezi […]

Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği Üyesi Mevlüd Oruç,yaptığı yazılı basın açıklamasında;Hatay’da sokaklarımıza ve caddelerimize birleştirici isimler istiyoruz.”Dedi.

Oruç,açıklamasına devamla şunları kaydetti:

mevlud-oruc-255x300“İlimiz de yüz binleri, ülkemizde ise on milyonları rencide eden bir ad olan “Yavuz Sultan Selim Caddesi” adı birleştirici değildir.

Ülkemizin Kültürel Zenginliğinin Ve Kardeşçe Bir Arada Yaşamın Simgesi Olan Hatay İlimizin Merkez İlçesi Antakya’mızın Merkezi Caddelerinden Birine “Yavuz Sultan Selim” Adı Vermek Zorunlu değildir.

Doğru bir tercih değildir. Bu provakatif yaklaşım FETÖ/PDY yaklaşımıdır.

Samandağ ilçemizde “Yavuz Sokak” sakinleri olarak “Yavuz Sokak” ismine itirazımız var. Bu isimleri ya değiştirelim ya da talep eden ilçe, cadde ve sokağa taşıyalım  

Hatay İli Samandağ ilçesi Atatürk Mahallesi Nazım Hikmet Ran Caddesi Yavuz Sokak sakinleri olarak mevcut sokak ismini benimsemiyoruz. Sokak sakinleri sokak ismini değiştirmek istediğini dilekçe ile Samandağ Belediyesine bildirdik. Fakat Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinde talebimizin kabul görmediği bize iletildi.

Yakın zamanda isimlendirme ve numaralandırma yetkisi ilçe belediyelerine devredildi. Yeni duruma göre Samandağ Belediye meclisinin ilk toplantısında “Yavuz sokak” ismini değiştirmesini talep ediyoruz. Sokak sakinlerinin daha önce önerdiği isimlerden birini verebilir veya yeni önerimi de değerlendirebilirsiniz.’‘Dedi.

yavuz

ORUÇ:YENİ ÖNERİM, “11 MAYIS ŞEHİTLERİ SOKAĞI”

Oruç,yeni bir öneride bulunarak şöyle konuştu:

“Reyhanlı Katliamının 5. Yıl dönümü anmalarının yapıldığı bu günler de 11 Mayıs 2013 Reyhanlı Şehitleri anısına Sokağımızın adını “11 Mayıs Şehitleri sokağı olarak da yapabiliriz.

İlk günden beri Samandağ halkı olarak katliamı şiddetle lanetledik. Vefat edenlere Allah’tan rahmet ve ailelerine sabır diliyoruz.

Samandağ Halkı olarak diyoruz ki “Acın Acımızdır Reyhanlı”.  Huzur kokan Reyhanlı sokakları hep huzurla dolsun, analar ağlamasın bir daha Reyhanlı. Provokatörlerin Reyhanlı katliamı ile amaçladıkları tuzağa ne Reyhanlı halkı nede bütün Hatay halkı düşmedi ve bundan sonrada düşmeyecektir inşallah.  

Samandağ ilçemizde bir Sokağa, Caddeye, Meydana v.b “11 Mayıs Şehitleri” adını vererek provokatörlerin tuzağına düşmediğimizi ve Reyhanlı halkının acısının Samandağ halkının acısı olduğunu dosta düşmana göstermenin tam zamanıdır.  

Biz Hatay İli Samandağ İlçesi Nazım Hikmet Ran Caddesi Yavuz Sokak sakinleri olarak sokak ismimizin değişiminin artık herhangi bir bahane ile ertelenmemesini talep ediyoruz. Önerilerimizden birini kabul edin ve “Yavuz Sokak” adını değiştirin.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz