BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

YARAYICI: İDLİB’TE askerimizin dökülecek her damla kanının tek sorumlusu AKP iktidarının kendisidir!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 8 Ekim 2017 - 21:09:46
YARAYICI: İDLİB’TE askerimizin dökülecek her damla kanının tek sorumlusu AKP iktidarının kendisidir!

CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, AKP’nin duvara toslayan Suriye politikasının bedelinin İdlib operasyonuyla Türk askerine ödettirilmek istendiğini belirtti. Yarayıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Boks maçına girildiği zaman yumruğun sayısı sayılmaz” açıklamasına da tepki göstererek, “İdlib’te yediğimiz yumrukları değil şehit olabilecek askerlerimizi sayacağız” dedi. Yarayıcı, İdlip operasyonuna yaptığı yazılı açıklamayla tepki gösterdi. 24 Ocak’ta Astana’da varılan mutabakatta Türkiye’nin Suriye politikasında keskin dönüş yaptığının […]

CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, AKP’nin duvara toslayan Suriye politikasının bedelinin İdlib operasyonuyla Türk askerine ödettirilmek istendiğini belirtti.

YarayıcıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Boks maçına girildiği zaman yumruğun sayısı sayılmaz” açıklamasına da tepki göstererek, “İdlib’te yediğimiz yumrukları değil şehit olabilecek askerlerimizi sayacağız” dedi.

Yarayıcı, İdlip operasyonuna yaptığı yazılı açıklamayla tepki gösterdi.

24 Ocak’ta Astana’da varılan mutabakatta Türkiye’nin Suriye politikasında keskin dönüş yaptığının dünyaya ilan edildiğini belirterek:

“Bu ilanın ardından dün yapılan İdlib’e harekat yapılacağı duyurulmuştur. İdlib operasyonuyla Suudi Arabistan, Türkiye ve Katar tarafından beslenip büyütülen cihatçı katillerin bölgeden çıkarılma görevinin Türkiye’ye verildiği resmen ortaya çıkmıştır” dedi.

İdlib’i elinde bulunduran Fetih Ordusu’nun 2015 yılında Türkiye,Katar ve Suudi Arabistan’ın işbirliğiyle kurdurulduğunu anımsatan Yarayıcı,orada bulunan cihatçı terör oluşumlarına AKP iktidarı tarafından silah ve lojistik destek yardımında bulunulduğunu kaydetti.

Yarayıcı, Suriye’deki kirli savaşın, savaş kışkırtıcıların istediği gibi gelişmediğini belirterek:

“Önce Amerika, ardından Suudi Arabistan ve Katar bu cihatçı çetelere desteklerini yavaş yavaş kesti. AKP iktidarı da uzun bir süredir verdiği desteği kesmek zorunda kaldı ve ‘Osmanlıcılık’ rüyasına sessizce veda etti” dedi.

Cihatçıların Suriye devletinin bilinçli politikalarıyla İdlib’de toplanmalarına izin verildiğini ifade eden Yarayıcı, Astana görüşmelerinde çatışmasızlık alanı olarak belirlenen İdlib’de bulunan örgütleri temizleme işinin de Türkiye’ye havale edildiğini kaydetti.

Yarayıcıİdlib operasyonunda, El Bab operasyonundan çok daha fazla askerin hayatını kaybedebileceğini belirterek operasyonun iktidar tarafından, bir kere daha ‘milliyetçi cephe’nin tabanını genişletmek amacıyla iç siyaset malzemesi olarak kullanılacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Boks maçına girildiği zaman yumruğun sayısı sayılmaz” açıklamasına da tepki gösteren CHP’li Yarayıcı şöyle dedi:

“Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamayla halkı açıkça kandırmaktadır. Erdoğan’ın operasyonları ‘boks maçına’ benzetmesi de tam bir sorumsuzluk örneğidir. Operasyon bir boks maçı olmadığı gibi İdlib’de yenilen yumrukları değil şehit olabilecek askerlerimizi sayacağız.

Suriye savaşının ilk gününden bu yana komşuluk ilkelerine saygı gereği kirli savaşın tarafı olmamamız ve taşeronluğa soyunmamamız gerektiğini defalarca dile getirdik. Şimdi, Suriye politikasında duvara toslayan hükümet faturayı askerlerimize ödettirilmektedir.  İdlib’de askerimizin dökülecek her damla kanının tek sorumlusu AKP iktidarının kendisidir.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz