2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

YANGIN 93 SAAT SONUNDA…
  • Ana Sayfa » GENEL
  • 12 Eylül 2020 - 22:39:47
YANGIN 93 SAAT SONUNDA…

Hatay’da 5 gün önce çıkan orman yangınının kontrol altına alındığı bildirdi. Hatay’ın Samandağı ilçesinde geçen hafta cumartesi günü saat 10.40 sıralarında çıkan, rüzgârın da etkisiyle hızla yayılarak Antakya ilçesine sıçrayan orman yangını beşinci günde kontrol altına alındı. Söndürme çalışmalarını bölgeden koordine eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gazetecilere yaptığı açıklamada, şu an itibarıyla çok […]

Hatay’da 5 gün önce çıkan orman yangınının kontrol altına alındığı bildirdi.

Hatay’ın Samandağı ilçesinde geçen hafta cumartesi günü saat 10.40 sıralarında çıkan, rüzgârın da etkisiyle hızla yayılarak Antakya ilçesine sıçrayan orman yangını beşinci günde kontrol altına alındı.

Söndürme çalışmalarını bölgeden koordine eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gazetecilere yaptığı açıklamada, şu an itibarıyla çok ufak tüterlerin bulunduğunu, sahanın 3-4 gün daha kesinlikle terk edilmeyeceğini ve izleneceğini belirtti.

Yangının 93 saat sonunda tamamen kontrol altına alındığını vurgulayan Pakdemirli:

Belli yerlerde çıkması veya parlaması muhtemel yerlerde de araçlarımız mevcut. Güney kısmında ikinci bir çemberimiz de var diyebiliriz. Aslında, yangın seyri bizim tarafımızdan bilinmekle beraber etrafını çevirmeden teknik olarak kontrol altında demedik. Demek de istemedik. Bu anlamda biraz da bu sabah saatlerini beklemiş olduk” diye konuştu.

Pakdemirli, yangınla mücadelede destek olan ö uğramadığını söyledi.

“BÖLGE EN KISA ZAMANDA ESKİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞACAK”

Bölgenin en kısa zamanda ağaçlandırılıp eski görünümüne kavuşturulacağını da belirteni Pakdemirli, vatandaşlara da ormanlar konusunda uyarılarda bulundu.

Bakan Pakdemirli, gazetecilerin:

Haftalardır afet alanlarındasınız, en son ne zaman ailenizle bir araya gelebildiniz?” sorusuna ise “Evet ailemle uzun bir süre geçirme imkânım olmadı son zamanlarda ama bulunduğumuz makam ve mevkiler, hizmet yerleri, bu anlamda biz bu zamanı fırsat olarak değerlendiriyoruz. Burada da tabii son 3 gündür, birebir teşkilatımızla geçirdik. 10-12 kadar da Giresun’da geçirdik. Rabbim ülkemizi musibetlerle sınamasın, ama tabii ki bir dert bir sıkıntı olduğu zaman vatandaş da yanında yöneticilerini arıyor. Özellikle Cumhurbaşkanımız döneminde de hizmetin şekli ve çıtası değişmiştir. Bu anlamda biz de bakanlar olarak herhangi bir sel, afet, yangın olduğunda ilgili bakanların sahada olduğunu görüyorsunuz. Bu sizler için sürpriz olmasın. Bundan sonra da böyle olacak.” karşılığını verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz