BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

YAMAN:YATIRIMIMIZI VATANDAŞIMIZA YAPIYORUZ!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 7 Ekim 2017 - 20:21:58
YAMAN:YATIRIMIMIZI VATANDAŞIMIZA YAPIYORUZ!

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman,katıldığı bir özel televizyon söyleşisinde Defne’de start alan üst yapı çalışmaları, devam eden hizmetler ve yeni projeler hakkında bilgi verdi. YAMAN: “ULAŞIM AĞINA TÜM İLÇELERDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR.” Üst yapı yapma iznini;Alt Yapı Koordinasyon Kurulundan,yaklaşık 1 ay kadar önce aldıklarını dile getiren Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman; alt yapı hizmetlerinin tamamlandığı bölgelerde […]

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman,katıldığı bir özel televizyon söyleşisinde Defne’de start alan üst yapı çalışmaları, devam eden hizmetler ve yeni projeler hakkında bilgi verdi.

YAMAN: “ULAŞIM AĞINA TÜM İLÇELERDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR.”

Üst yapı yapma iznini;Alt Yapı Koordinasyon Kurulundan,yaklaşık 1 ay kadar önce aldıklarını dile getiren Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman; alt yapı hizmetlerinin tamamlandığı bölgelerde sıcak asfalta başladıklarını ifade etti.

İlk çalışmalarını Sümerler mahallesinde gerçekleştirdikleri bilgisini veren Başkan Yaman:

“ Kentin bütün ana arterlerini, ciddi trafiği olan bölgeleri programa aldık. Hepsi sırasıyla asfaltlanacak.  Hedefimiz, asfalt çalışmalarının akabinde kaldırımıyla, refüjüyle, aydınlatmasıyla yüksek standartlarda bir ulaşım ağı sağlamaktır.” İfadelerini kullandı.

Defne’nin; yüzölçümü bakımından en küçük, nüfus olarak ise en yoğun ilçe olarak ulaşım ağı ve trafik düzenlemesine  tüm ilçelerden daha çok ihtiyaçları olduğuna dikkati çeken Yaman, asfalt öncesi zemin düzeltme çalışmalarının sürdüğü bu günlerde işleri hızlandırmak adına firmaların yanında kendi ekiplerince de dört koldan çalışıldığını dile getirdi.

DEFNE EVLERİ’NİN İLK AYAĞI AKDENİZ MAHALLESİ

İlk örneği Akdeniz mahallesinde yapılan “Defne Evleri” projesinin genel amacının ne olduğu konusunda konuşan Başkan Yaman:

 “Defne Evleri projemizi başlangıç olarak 7 mahallemizde gerçekleştireceğiz. Uygun yer olduğu sürece bu projemizi tüm mahallelerimize yaymak istiyoruz. Kullanımını mahallelinin isteğine bırakacağımız, kültürel ve sanatsal etkinliklerden, müzikal faaliyetlere kadar her türlü sosyal ihtiyaca hizmet edecek olan Defne evlerimizde vatandaşlarımızın serbestçe yararlanabileceği mahalle kütüphanesi de yer alacak.” Sözlerine yer verdi.

YAMAN: “BAŞIMIZA TATLI BİR BELA ALDIK”

Başkan Yaman’ın çocuklara ve gençlere yönelik açtığı yüzme- futbol kursları ve gerçekleşen mahalle şenlikleri ile şunları kaydetti:

“Başımıza çok tatlı bir bela aldık. Yaz kurslarımızla,çocuk şenliklerimizle ve Gençlik Kültür Sanat Evi’mizle binlerce çocuk ve gencimizi mutlu ettiğimizi düşünüyoruz.Çocuklarımızın yüzlerindeki gülümsemeleriyle motive olduğumuz çalışmalarımız, bundan böyle her sene gerçekleşecektir.” Dedi.

YAMAN: “YATIRIMIMIZI VATANDAŞIMIZA YAPIYORUZ”

Defne Belediyesi’nin,  “Evde Temizlik” hizmetlerinin takdirle karşılandığını ve ihtiyacı olan her vatandaşa hizmet verdiklerini söyleyen Yaman,  vatandaşların bu konuda duyarlı olduklarını ve gerçekten ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet götürülmesi konusunda hem fikir olduklarını ifade etti.

Defneliler için Spor Kompleksi, 1.lig Statüsünde Futbol Sahası, Kültür Merkezi gibi projeleri olduğundan söz eden Başkan Yaman, 2018 yılının Defne için yatırım yılı olacağını söyledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz