2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

VEKİL ŞAHİN:2021 YILININ YAŞANAN TÜM KARA GÜNLERİ UNUTTURARAK GÜZEL ÜLKEMİZ VE…
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 31 Aralık 2020 - 19:20:46
VEKİL ŞAHİN:2021 YILININ YAŞANAN TÜM KARA GÜNLERİ UNUTTURARAK GÜZEL ÜLKEMİZ VE…

CHP Hatay Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Suzan Şahin,2020 yılının pek çok hukuksuzluk ve adaletsizliğin yanı sıra salgınla ve ekonomik krizle mücadeleyle geçtiğini belirterek yazılı açıklama yaptı. CHP’li Şahin,yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti: “2020 yılı insanlık ve özellikle ülkemiz için çok zor bir yıl oldu. Hukuksuzluğun, adaletsizliğin, güvencesizliğin, ekonomik krizlerin, yangınların, depremlerin, […]

CHP Hatay Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Suzan Şahin,2020 yılının pek çok hukuksuzluk ve adaletsizliğin yanı sıra salgınla ve ekonomik krizle mücadeleyle geçtiğini belirterek yazılı açıklama yaptı.

CHP’li Şahin,yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

2020 yılı insanlık ve özellikle ülkemiz için çok zor bir yıl oldu. Hukuksuzluğun, adaletsizliğin, güvencesizliğin, ekonomik krizlerin, yangınların, depremlerin, terörün ve ülkemizi saran COVID-19 hastalığının yarattığı pandemi nedeniyle neredeyse her birimizin evine, yüreğine ve tenceresine ateş düştü, kötü ve acılı bir yıl geçirdik.

Özellikle salgının ülkemizde görülmeye başladığı Mart ayından itibaren işçilerin, emekçilerin, çiftçilerin, esnafın iş, aş güvenceleri kalmadı. İktidarın lütfeder gibi verdiği sözde destekler yetmediği gibi işçiler işlerini kaybetmemek adına adeta salgına meydan okuyarak işlerine devam etmek zorunda kaldı. Ancak bunun yanında 10 milyondan fazla kişi de bu yılı işsiz geçirdi ve bu sayı özellikle salgın döneminde arttı. 2020’nin ilk 10 ayında 26 bin 968 işyeri kapandı. On binlerce esnaf salgın tedbirleri kapsamında kepenk indirdi, çiftçi tarlasını ekemez, tüccar ticaret yapamaz, öğrenciler eğitimden uzak kalmak zorunda kaldı ancak bunun karşılığında hükümetten elle tutulur bir destek göremedi. Yıl sonunda açılanan asgari ücret de açlık sınırında kaldı.
 
Açlık, yoksulluk, işsizlik, ekonomik kriz, salgın hastalık başta olmak üzere kötü hissettiren ne varsa alıp gitsin 2020 beraberinde.

Hep beraber sağlık, huzur ve refahın olduğu bir yıla girelim. Huzuru, hakkı, hukuku, sağlığı bol kazancı, insanca yaşamayı hep beraber tesis edeceğimiz yılların başlangıcı olsun 2021.

Güzel yılların başlangıcı olsun 2021.
Daha fazla birlik beraberlik kardeşlik ve sevgiyle yaşayalım.
   
2021 yılının yaşanan tüm kara günleri unutturarak güzel ülkemiz ve dünyamıza öncelikle sağlık ve ekonomik sıkıntılara son bulacak halkçı politikalar getirmesini tememmi ediyor, özgürlük ve adaletin vazgeçilmez olduğu, emeğin sömürülmediği, refah içinde eşit bir şekilde yaşadığımız, bereket, sağlık, sevgi ve huzur dolu bir yıl olmasını diliyorum.

Tüm yurttaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.“dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz