ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

VEKİL DUDU’DAN DİKKAT ÇEKEN İDDİA!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 24 Ocak 2018 - 00:16:03
VEKİL DUDU’DAN DİKKAT ÇEKEN İDDİA!

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, dün TBMM’de bir basın toplantısı yaparak, Reyhanlı’da yaptığı açıklamalara açıklık getirip,sözlerinin çarptırıldığını belirtti. Reyhanlı’ya düşen Katyuşa roketlerinin eski tip olduğunu, menzilinin 12-15 km olduğunu menzil uzaklaştıkça isabet oranının düştüğünü kaydeden Dudu, şaşırtmaca amacıyla terör örgütünün Türkiye toprakları içinden de saldırmış olabileceği ihtimalini ortaya koydu. Vekil Dudu, eğer bu ihtimal varsa, önlem alınarak, yeni […]

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, dün TBMM’de bir basın toplantısı yaparak, Reyhanlı’da yaptığı açıklamalara açıklık getirip,sözlerinin çarptırıldığını belirtti.

Reyhanlı’ya düşen Katyuşa roketlerinin eski tip olduğunu, menzilinin 12-15 km olduğunu menzil uzaklaştıkça isabet oranının düştüğünü kaydeden Dudu, şaşırtmaca amacıyla terör örgütünün Türkiye toprakları içinden de saldırmış olabileceği ihtimalini ortaya koydu.

Vekil Dudu, eğer bu ihtimal varsa, önlem alınarak, yeni tehditlerin kapısının kapatılmasını isteyerek, şöyle devam etti:

“Bu saldırıları, terör örgütünün yaptığı konusunda bir şüphemiz yok. Kimsenin şüphesi yoktur. Ancak bu roketler,kendi menzili içerisinden atıldı ise bu, Türkiye topraklarından atılmış olabileceği ihtimalini güçlendirmektedir.

Terör örgütünün önceden yaptığı hazırlık sonucunda, bu roketleri Türkiye topraklarına yerleştirmiş ve oradan ateşlemiş olma ihtimaline dikkat çektim. Bu; çok güçlü ve tehlikeli bir olasılıktır. Bunun üzerinde durulması gerekir.

Reyhanlı’da sıcağı sıcağına bunu söylemeye çalıştım. Hükümeti ve devlet yetkililerini uyarıyorum, uyarı görevini yerine getiriyorum.

Eğer böyle ise önümüzdeki günlerde, bu sıkıntılı süreçte bunun devamı gelebilir. Daha fazla can kaybına neden olabilir. Bu olasılık ciddiyetle ele alınmalı, incelenmeli ve tedbir alınmalıdır.

Düşüncemiz budur, bu kadar nettir, yanlış anlaşılacak, başka bir tarafa çekiştirilecek tarafı yoktur.

Hatay’ın sınır boyları, ilçeleri ve köylerimiz özellikle Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçeleri ile köyleri ciddi tehdit altındadır. Bu tehdidin ortadan kalkması için bu olasılığın değerlendirilmesi gerekir.

Ayrıca bir an önce Afrin’in derinlerine girilerek bölge kontrol altına alınmalı, güvenlik bölgesi oluşturulmalıdır. Bu, sınıra yakın yerleşim yerlerinde yaşayan halkımızın can ve mal güvenliği açısından çok önemlidir.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz