CHP’Lİ PARLAR:HALK ZAMLAR ALTINDA EZİLİYOR!

CHP’Lİ PARLAR:HALK ZAMLAR ALTINDA EZİLİYOR!

KURTULUŞ (HEROD) CADDESİ RESTORASYON ÇALIŞMALARINDA 3.ETAP BAŞLADI!

KURTULUŞ (HEROD) CADDESİ RESTORASYON ÇALIŞMALARINDA 3.ETAP BAŞLADI!

DEFNE TURUNÇLU’DA YENİ BİR ARITMA TESİSİ DAHA!

DEFNE TURUNÇLU’DA YENİ BİR ARITMA TESİSİ DAHA!

ATAKAŞ HATAYSPOR DEPLASMANDAN PUANLA DÖNDÜ!

ATAKAŞ HATAYSPOR DEPLASMANDAN PUANLA DÖNDÜ!

VATANDAŞLIK ALAN SURİYELİ SAYILARI NEDEN GİZLENİYOR?

VATANDAŞLIK ALAN SURİYELİ SAYILARI NEDEN GİZLENİYOR?

VARANK:KOBİ’lere İlk Kez Devlet Olarak…
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 28 Ocak 2019 - 03:11:51
VARANK:KOBİ’lere İlk Kez Devlet Olarak…

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Hatay programı kapsamında Antakya OSB(Organize Sanayi Bölgesi) içerisinde 14 Milyon dolarlık bir yatırımla kurulan ve tamamı yerli üretim makinalarla donanmış Pres Makine Tesisinin açılışını gerçekleştirdi. Dün gerçekleşen açılış törenine; Bakan Varank’ın yanı sıra Hatay Valisi sayın Rahmi Doğan, Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Sebahat Özgürsoy Çelik, […]

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Hatay programı kapsamında Antakya OSB(Organize Sanayi Bölgesi) içerisinde 14 Milyon dolarlık bir yatırımla kurulan ve tamamı yerli üretim makinalarla donanmış Pres Makine Tesisinin açılışını gerçekleştirdi.
Dün gerçekleşen açılış törenine;
Bakan Varank’ın yanı sıra Hatay Valisi sayın Rahmi Doğan, Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Sebahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Lütfi Kaşıkçı, İsmet Tokdemir, Mehmet Güzelmansur, HBB Başkanı Lütfü Savaş, Hatay MKÜ Rektörü Prof Dr Hasan Kaya, İSTE Rektörü Prof Dr Türkay Dereli, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu, Mahmut Hersanlıoğlu, Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Ak Parti İl Başkanı M. Ali Yanmaz, Ak Parti HBB Başkan Adayı İbrahim Güler, ilçe belediye başkanları iştirak etti.
Pres Makine Tesisini tanıtan barkovizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen Pres Makina Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bakır, kısa bir konuşma yaparak; açılış törenini teşriflerinden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve beraberindeki heyete teşekkür etti..
Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank:
” Barış, kardeşlik ve hoşgörü şehri olan Hatay’da olmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyerek başladığı konuşmasında “KOSGEB bu hafta KOBİ Gelişim Destek Programı’nın çağrısına çıkacak. İmalat sanayiinde dijitalleşme temasıyla başlatacağımız bu programın bütçesi 350 milyon lira olarak belirlendi. Sanayinin milli imkânlarla dijitalleşmesi adına önemli fırsatlar barındıran bu programla akıllı teknolojileri geliştiren KOBİ’lere ilk kez devlet olarak destek sağlamış olacağız” müjdesi ile sözlerini sürdürdü.
Resmi açılışını gerçekleştirdikleri tesisin Hatay’a ve ülkeye hayırlı olmasını temenni eden Varank,:
“Ne mutlu ki bu fabrikanın hayata geçmesinde ve istihdam konusu olmasında Bakanlığımızca verilen yatırım teşvikinin önemli bir katkısı var.” Diye konuştu.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz