2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

VALİ DOĞAN:HATAY’I TEBRİK ETMEK LAZIM!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 10 Aralık 2018 - 02:07:19
VALİ DOĞAN:HATAY’I TEBRİK ETMEK LAZIM!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Muhtarlarla Buluşma” toplantıları kapsamında Hassalı mahalle muhtarlarıyla buluştu.   Vali Doğan,toplantıda yaptığı konuşmada:  ‘’Bu toplantılar sizlerle tanışmama vesile olduğu için benim için çok kıymetli. Hem ilimizi daha iyi tanımış oluyorum hem de sizlerle birlikte bu topraklar için daha iyi ne yapabiliriz konusunu istişare etmiş oluyorum. Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçti. Hemen […]

Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Muhtarlarla Buluşma” toplantıları kapsamında Hassalı mahalle muhtarlarıyla buluştu.
 
Vali Doğan,toplantıda yaptığı konuşmada:
 ‘’Bu toplantılar sizlerle tanışmama vesile olduğu için benim için çok kıymetli. Hem ilimizi daha iyi tanımış oluyorum hem de sizlerle birlikte bu topraklar için daha iyi ne yapabiliriz konusunu istişare etmiş oluyorum. Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçti. Hemen yanı başımızda gerçekleşen savaşı bahane eden uluslararası güçler farklı hesaplar yapıp bu devlete diz çöktürmek istediler. Elbette ki Türkiye Cumhuriyeti bu girişimi karşılıksız bırakacak değil. Bununla ilgili operasyonlar var. Bu konulardan etkilenen bir ilimizde Hatay’dır. Burası Suriye krizini yönetirken ayakta durabilen, aynı zamanda bu ülke için katma değer üretebilen bir şehirdir. Bunun için ayrıca tebrik etmek lazım.
Hatay 450.000 Suriyeliye ev sahipliği yapıyor ve günlük hayatına da devam ediyor. Bu büyük bir meziyettir.
Uluslararası toplantılara katıldığımda Berlin’de 100 tane Suriyeli gören Almanlar evlerinde rahat uyuyamazken bu milletin evlatları Suriyeli kardeşlerimizle birlikte hasbihal edebilmekte, çocuklarımızı aynı okullarda eğitmekte ve sosyal hayatı birlikte paylaşabilmektedir. Bu bizim ne kadar büyük bir millet olduğumuzun da göstergesidir. Ne zamanki birisi dara düşüyor gözünü Türkiye’ye çeviriyor. Bu 500 yıldır da böyle olmuş. Dolayısıyla biz ülke olarak ekonomik anlamda güçlü hale gelirsek hem kendi milletimize hem de gönül coğrafyamızda bulunan bu insanlara yardımcı oluruz. Çok çalışmamız gerekiyor. Tarımıyla, ekonomisiyle turizmiyle çok büyük bir potansiyele sahip Türkiye giderek büyüyecek ve güçlenecektir. “ Dedi
Vali Doğan,konuşmasına devamla:
“ Bu toplantıların amacı sorunları yerinde görmek hemen çözüme kavuşacak sorunlar için çözüm bulabilmek, çözümü uzun olan sorunları ise nasıl çözebiliriz bunun için proje geliştirerek başlatmaktır.
Bu çevreye yapılması planlanan Hassa – Dörtyol Tüneli Projesi çok önemli bir projedir. Bu proje sadece Hassa için değil Türkiye içinde çok stratejik bir projedir. Akdeniz’de İskenderun gibi çok önemli bir limanımız var. Bütün dış güçler gemileri ile birlikte gelmişler ve hesap yapıyorlar. Buradaki doğal kaynakları, enerji kaynaklarını nasıl bölüşürüz, burada nasıl söz sahip oluruz diye. Bu hesaba ebetteki Türkiye’nin söyleyecek sözü vardır. Kararlılığımızı ortaya koymuş durumdayız.
İskenderun açıklarında dünyanın en büyük rezervleri varken Türkiye’nin bundan pay almaması Türkiye’nin burada hakkını hukukunu korumaması ebetteki söz konusu değildir. Dolayısıyla birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Güçlü olmamız lazım, çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz lazım ki geleceğe de emin adımlarla yürümemiz lazım. Biz hizmet etmek için buradayız. Millete verilmiş bir sözümüz var. Birlikte çalışacağız, birlikte üreteceğiz ve birlikte büyüyeceğiz.’ Şeklinde konuştu.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz