DEFNE TURUNÇLU’DA YENİ BİR ARITMA TESİSİ DAHA!

DEFNE TURUNÇLU’DA YENİ BİR ARITMA TESİSİ DAHA!

ATAKAŞ HATAYSPOR DEPLASMANDAN PUANLA DÖNDÜ!

ATAKAŞ HATAYSPOR DEPLASMANDAN PUANLA DÖNDÜ!

VATANDAŞLIK ALAN SURİYELİ SAYILARI NEDEN GİZLENİYOR?

VATANDAŞLIK ALAN SURİYELİ SAYILARI NEDEN GİZLENİYOR?

CUMHURBAŞKANI TATAR:BEN HATAY’I GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUM!

CUMHURBAŞKANI TATAR:BEN HATAY’I GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUM!

MOTİVASYON OTOBÜSÜ HATAY’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

MOTİVASYON OTOBÜSÜ HATAY’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

Vali Doğan,Göreve Başlarken Açıkladı:Benim Valilik Tarzım Biraz Farklıdır!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 19 Kasım 2018 - 01:54:49
Vali Doğan,Göreve Başlarken Açıkladı:Benim Valilik Tarzım Biraz Farklıdır!

26 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Hatay Valisi olarak atanan Vali Rahmi Doğan, dün öğleden sonra Hükümet Konağı önünde ilimiz protokolü tarafından karşılandı. İlk olarak polis mangasını selamlayan Vali Doğan, daha sonra karşılamaya gelen tüm protokol üyeleri ile tek tek selamlaşarak makamına geçti. Hatay Valisi Rahmi Doğan, makamında basın mensuplarına yaptığı ilk açıklamada; […]

26 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Hatay Valisi olarak atanan Vali Rahmi Doğan, dün öğleden sonra Hükümet Konağı önünde ilimiz protokolü tarafından karşılandı.
İlk olarak polis mangasını selamlayan Vali Doğan, daha sonra karşılamaya gelen tüm protokol üyeleri ile tek tek selamlaşarak makamına geçti.
Hatay Valisi Rahmi Doğan, makamında basın mensuplarına yaptığı ilk açıklamada; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ’ya şükranlarını sunarak başladığı konuşmasında:
  “ Değerli mesai arkadaşlarım, kıymetli meslektaşlarım,  değerli basın mensupları ve sevgili Hataylılar, sizleri buradan sevgi ve saygılarımı sunarak sözlerime başlamak istiyorum.
Bugün itibari ile göreve başlıyorum. Böyle zor ve stratejik bir ilde görev verilmiş olması bizi ayrıca memnun etmiştir. Benden önce görev yapan Valimiz Sayın Erdal Ata ‘ya yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.
Hatay’daki potansiyeli biliyorum. Hatay turizmiyle, tarımıyla, sanayisiyle çok ciddi anlamda potansiyeli olan bir ilimiz. Yapacağımız proje ve çalışmalar ile bu potansiyeli harekete geçireceğiz. Benim Valilik tarzım biraz farklıdır.
Makamda oturan birisi değilim. Beni sürekli halkın içerisinde göreceksiniz. Projeler, iş ve yapılan işlerden netice alma benim için birinci önceliktedir. Hatay’a güzel şeyler yapmayı, insanımıza dokunmayı, onlarla güzel bir iletişim halinde olmayı amaçlıyorum. Rabbim hayırlara vesile kılsın Bismillah deyip başlıyorum.” Dedi.
Gazetecilerin “Hatay’da önceliğiniz ne olacak? Sizin için öncelik nedir? Sorusuna cevap veren Vali Doğan;
“Elbette eğitim bizim için çok önemli çünkü gayri safi milli hasılamızın büyük bir bölümünü eğitime ayıran bir ülkeyiz. Ben aynı zamanda Hatay’ın turizm anlamında büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Gerek tarımda, gerek sanayide, gerekse turizmde çok ciddi çalışmalarımız olacak. Hatay’ın turizmden  yeterli payı almadığına inanıyorum. Öncelik konusunda tüm kurumlarımızdan ve güvenlik birimlerimizden gerekli bilgileri alıp çalışmaya başlayacağız” dedi.
Vali Doğan daha sonra Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile kısa bir toplantı gerçekleştirdi.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz