2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICI VE REGAİP KANDİLİ…
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 1 Şubat 2022 - 16:21:56
ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICI VE REGAİP KANDİLİ…

Antakya Belediyesi Başkanı İzzettin Yılmaz 2 Şubat Çarşamba (bugün) başlayacak olan mübarek üç aylar ve 3 Şubat Perşembe akşamı idrak edilecek olan Regaip Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Yılmaz,yayınladığı mesajında bu mübarek ayların tüm İslam âlemine hayırlara vesile olması duasında bulunarak şu görüşlere yer verdi; “Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan […]

Antakya Belediyesi Başkanı İzzettin Yılmaz 2 Şubat Çarşamba (bugün) başlayacak olan mübarek üç aylar ve 3 Şubat Perşembe akşamı idrak edilecek olan Regaip Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Yılmaz,yayınladığı mesajında bu mübarek ayların tüm İslam âlemine hayırlara vesile olması duasında bulunarak şu görüşlere yer verdi;

Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Recep, Şaban ve Ramazan’dan oluşan kutlu vakte, yani üç aylara girmiş, bu zaman diliminin ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili’ne ulaşmış olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan güzel gecelerdir. Bu aylar maneviyatın ve dini duyguların yoğunluk kazandığı, dayanışma, yardımlaşma, merhamet hislerimizin en üst noktaya ulaştığı, iyiliklerin ve güzelliklerin arttığı önemli ve özel zamanlardır. Ayrıca üç ayların içerisinde yer alan kandil geceleri, hatalarımızdan ders çıkarma, günahlarımızdan arınma fırsatı bulacağımız, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğimiz mübarek gecelerdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta değerli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Âlemi’nin mübarek Üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, bu gecenin, nefret, öfke ve kardeş kavgalarının yerini barış ve huzura bırakmasını diliyorum. Bu mübarek gecede yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, sağlık ve esenlikler dilerim.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz