ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

TÜSİAD OLARAK HATAY’IN DAİMA YANINDA OLACAĞIZ!
  • Ana Sayfa » EKONOMİ
  • 2 Nisan 2018 - 00:12:01
TÜSİAD OLARAK HATAY’IN DAİMA YANINDA OLACAĞIZ!

TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) yönetim kurulu başkan ve üyeleri, dün itibariyle Hatay ve Reyhanlı’yı ziyaret etti. Hatay ve Reyhanlı iş dünyasına destek olmak amacıyla düzenlenen ziyaret kapsamında TÜSİAD heyeti bölge ekonomisi ile ilgili bilgi aldı. Mülteciler üzerine çalışmalar yapan sivil toplum temsilcileri ile bir araya gelen heyet, Reyhanlı’da Şehit Fatma Avlar’ın evine de taziye ziyaretinde bulundu. […]

TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) yönetim kurulu başkan ve üyeleri, dün itibariyle Hatay ve Reyhanlı’yı ziyaret etti.

Hatay ve Reyhanlı iş dünyasına destek olmak amacıyla düzenlenen ziyaret kapsamında TÜSİAD heyeti bölge ekonomisi ile ilgili bilgi aldı. Mülteciler üzerine çalışmalar yapan sivil toplum temsilcileri ile bir araya gelen heyet, Reyhanlı’da Şehit Fatma Avlar’ın evine de taziye ziyaretinde bulundu.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik başkanlığındaki heyette;

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Y.Koç, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Akman, Batu Aksoy, Esin Güral Argat, Bahadır Balkır, Barış Oran ile TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası yer aldı.

TÜSİAD heyeti, Hatay ve Reyhanlı’da iş dünyası temsilcileri ile görüşüp, bölge ekonomisinin son durumu ile ilgili bilgi aldı.

Ziyaret kapsamında; Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş ve ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Reyhanlı’da Cilvegözü Sahra Hastanesi ve Gümrük Müdürlüğü’nü ziyaret eden TÜSİAD heyetiReyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu ile görüştü.

TÜSİAD heyetiayrıca Reyhanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek Suriyeli mülteciler ile biraraya geldi ve dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, ziyaretle ilgili şunları söyledi:

“Hatay, geçmişten günümüze farklı kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı, dünya tarihinde çok önemli bir yere sahip bir şehirdir. Yüzyıllardır birçok medeniyetin beşiği olan; barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün kenti olarak anılan Hatay’ın, yüzbinlerce mülteciye ev sahipliği yaparak, bugün de tarihi misyonunu devam ettirdiğini görüyoruz. Bugün, mültecilere yönelik sivil toplum çalışmalarını yerinde gözlemleme şansı bulduk. Bu alanda çalışan herkesi bu içten ve özverili çabaları için kutluyorum.

Bu güzel şehir, son dönemde maalesef komşu ülkelerde yaşanan tüm siyasi çalkantıların ve savaşın ağırlığını en fazla hisseden kentlerimizden biri oldu. Bu gelişmelerin bölge ekonomisinin üzerinde çok olumsuz etkileri olduğunu görüyoruz. Hatay ve Reyhanlı’ya ziyaretimiz kapsamında, bölgedeki iş dünyasının sıkıntılarını dinlemek ve onlara destek vermek istedik.

patronlar-hatay-i-ziyaret-ediyor_62280

Görüşmelerimiz çerçevesinde, kentin yaşadığı ekonomik sıkıntıları gidermek için atılan adımları dinleme imkanı bulduk. Alınacak önlemlerin ve atılacak yeni adımların bölgenin sıkıntılarını gidermeye yardımcı olmasını diliyoruz. Hatay’ın yaşamakta olduğu ekonomik sorunların yakın zamanda geride kalacağına, daha güzel günlerin geleceğine inanıyoruz. 

TÜSİAD, bugün Türkiye’de iş dünyasının önemli bir bölümünü temsil eden bir kuruluş.

TÜSİAD olarak biz, elimizi taşın altına koyuyoruz ve Türkiye’nin hem ekonomik, hem sosyal kalkınması için çok sayıda proje üretiyoruz. İçinden geçmekte olduğumuz süreçte, elimizden gelen desteği sizlerle fazlasıyla paylaşacağımızı ve daima yanınızda olacağımızı memnuniyetle ifade etmek isterim. Bizi Hatay ve Reyhanlı’da ağırlayan tüm yerel yöneticilerimize, iş dünyası temsilcilerine ve Hatay halkına teşekkür ederiz.

Bugün ayrıca Şehit Fatma Avlar’ın evine taziye ziyaretinde bulunduk. Gencecik bir yaşamın bu şekilde son bulmasından duyduğumuz derin üzüntüyü bir kez daha ifade etmek isterim. Saldırıyı bir kez daha kınıyoruz, Fatma Avlar ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz