BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

TUS BİRİNCİSİ SAMANDAĞLI BAYTAR OLDU!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 28 Aralık 2017 - 23:12:02
TUS BİRİNCİSİ SAMANDAĞLI BAYTAR OLDU!

‘Türkiye’nin en zor sınavı’ kabul edilen Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) zirveye Samandağlı Dr. Yusuf Baytar  çıktı. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ,Dr. Yusuf Baytar’ı başarısından dolayı tebrik ederek , plaket  ve nice başarılara imza atma dileği ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk imzalı bir kalem takdim etti.  12,664 bin doktorun uzmanlık için yarıştığı sınavda birinci olan  Dr. […]

‘Türkiye’nin en zor sınavı’ kabul edilen Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) zirveye Samandağlı Dr. Yusuf Baytar  çıktı.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ,Dr. Yusuf Baytar’ı başarısından dolayı tebrik ederek , plaket  ve nice başarılara imza atma dileği ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk imzalı bir kalem takdim etti. 

12,664 bin doktorun uzmanlık için yarıştığı sınavda birinci olan  Dr. Yusuf Baytar , Klinik puanında 77,942263 puan aldı.

2017 Ağustos TUS sınav sonuçlarına göre işte klinik bilimlerde birinci olan Hacettepe Üniversitesi  Tıp Fakültesi (İngilizce) Mezunu olan Dr. Yusuf BAYTAR ,Temel Bilim Puanı: 76.519 Türkiye ikincisi , Klinik Bilim Puanı: 77.942 puanı alarak birinci oldu.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

” İnsanlığa en fazla desteği olan mesleklerden biride doktorluktur. Tıpta uzmanlık sınavında (TUS) Türkiye birincisi olarak bizleri onurlandırdınız. Bu başarınızdan dolayı sizleri tebrik eder;mutlu yarınlar dilerim. Sizin başarınız  hemşerilerimiz için bir motivasyon kaynağı olacaktır. “ Dedi.

Türkiye TUS Birincisi Dr. Yusuf Baytar, duyarlılığından dolayı Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e teşekkür ederek,yaptığı değerlendirmede;

“Eğitimime Hatay’ da başladım.Sonrasında Adana Fen Lisesi’nde devam ettim .2011 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’ni kazandım.Bu sene mezun oldum.Halihazırda pratisyen hekim olarak devlet hizmet yükümlülüğüne devam ediyorum.İptaller sonrası Temel Bilimlerde 107 doğru 11 yanlış,Klinik Bilimler’de 104 doğru 11 yanlış oldu.Temel Bilimler puanım 76,5 Klinik bilimler puanımda 77,9.TUS Tıp eğitiminin içeriğini sınayan bir sınav olduğu için Tıp Fakültesine başlamamızla birlikte sınava hazırlanmaya başlamış oluyoruz.

Ancak özel olarak TUS’a 5. Sınıfta hazırlanmaya başladım.Tıp Fakültesine giren herkesin seçilmiş insanlar olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.Dolayısıyla herhangi biri iyi bir tempoyla çalışırsa TUS’ta derece yapma ihtimali her zaman yüksek olur.Samandağ Belediye Başkanımız sn.Mithat Nehir’e duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz