DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

Türk, Kürt, Ermeni…Sahi, siz hangisisiniz?
 • TamerYAZAR
  • Tamer YAZAR
  • tamer@sonsuzhaber.net
  • 22 Ocak 2018 - 03:14:31

Dizinde dermanın bittiği vakitte,
Gönlünde yeşeren yarındır sabır…
Yıkıldığın her an
Yok olmadığına şükret !
Yüreğine güneş koy,
Yüreğine bulut koy,
Yüreğin yıldız koy,
Yüreğine sabır koy ve yola devam et…

Sabır…
Güzel söylemiş Şems-i Tebrizi…
Sabır !

Elde başka ne kaldı ki ?

Hayata dair vazgeçişlerimiz hiç bu kadar kolay olmadı, haklısınız… O yüzden o eldeki kalanı idareli kullansak mı ? Biraz fazla dinlesek ! Hele ki konuşurken bu kadar koşturmasak, kelimeleri hayatın içine öylesine boca etmesek ! Böylesine hor kullanmasak !

Evet…

Bugün buna dair !
Boca edilen kelimelere dair !

Konumuz mu ?

Hasip Kaplan…

Kürt siyasetinin önemli isimlerinden biri… Sert konuşur ! Kelimelerini sakınmaz ! Eleştirmekten geri durmaz ! Yaşanan acıların Anadolu’sunda birikenleri omuzladığından belki, ısrarcıdır… Adımları geriye düşmez ! Hayatı fotoğraflayan vicdanında sıkça mola verdiğinden, heyecanı asla kaybolmaz…

Ama geçen gün öyle cümleler paylaştı ki kendi twitter adresi üzerinden… Yok, şaşırtmadı, ama korkuttu ! Çünkü eldekinden zaten çok vardı, o yüzden ‘SİZ DE Mİ’ dedirtti ! Kafatası avcılığı yapan Türkiye siyasetinin ırklar, kimlikler, inançlar üzerinden ilerleyen korku tüneline HALKLARIN KARDEŞLİĞİ ile ilerleyenler de mi girdi diye düşündürttü !

Hasip Kaplan, “HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek ! 7:05 pm • 9 Ocak 2018…” diye başladı tweet mesajlarına ve devam etti…

“Kusura bakmayın… Barajı aşan Kürt halkının oyları üzerinde sörf yapacak hiçbir halkın zamanı yoktur. Başur ve Rojava söz konusu olacaksa, bu işi ruhundan anlatacak liderler zamanı ! 7:18 pm • 9 Ocak 2018…”

“Kürt halkını Kürt lider temsil eder. Onları, halk seçimle seçer. Bunun dışında rahatsız olanları anlamıyorum !
8:41 pm • 9 Ocak 2018…”

Ardından yaşananlar mı ? SİZ DE Mİ diyenler… Sayısız mesaj… Şaşıran, korkan, çekinen, ne diyeceğini bilemeyen, hele ki HALKLARIN KARDEŞLİĞİ noktasında duran !

Dedikleri mi ? …

“Irkçı bir tepki. Bir Kürt olarak protesto ediyorum. Kürt halkının eşitliğini, insan haklarını savunan ister Türk, Arap, Ermeni… Kim olursa olsun, o partinin liderliğine layık bir karaktere ve yeteneğe sahipse, ırkına bakılmadan seçilmesi lazım. Irkçılık bulaşıcıdır. Dikkat!”

“Okuduğum neyse onu anlıyorum. Irkçılığa karşı gelişen bir parti olarak tanıtmak varken, direkt kimlik üzerinden konuşmak. Bir de ‘Naçizane’ dedikten sonra ‘Herkes Haddini Bilecek’ demek?”

“Olmadı hewal, laf geldi mi ‘HALKLARIN KARDEŞLİĞİ’, icraatta ‘HERKES HADDİNİ bilecek’…”

Ama finali, benim NİYE OY VERİYORUM dediğim Parti’nin Genel Merkezi yapmış ve Türkiye siyasetinin ırklar, kimlikler, inançlar üzerinden ilerleyen korku tüneline HALKLARIN KARDEŞLİĞİ’ni sokmayacağını bakın ne güzel söylemiş…

“Hasip Kaplan twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi yoktur. Kınıyor ve ayıplıyoruz. 9:18 pm • 9 Ocak 2018…”

Teşekkürler…

Umudu omuzladığınız için…
Öfke dilini reddettiğiniz için…

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz