2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

TURİZM SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ATSO’DA MASAYA YATIRILDI!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 8 Ocak 2021 - 16:26:42
TURİZM SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ATSO’DA MASAYA YATIRILDI!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO), Turizm sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda açıklamalar da bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin: “Ülkemizi ve Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen Turizm gelmektedir. İlimizde bir çok Turizm İşletmesi’nin İlimiz ev sahipliğinde düzenlenecek olan Expo 2021 için yeni yatırımlar […]

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO), Turizm sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda açıklamalar da bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin:

“Ülkemizi ve Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen Turizm gelmektedir. İlimizde bir çok Turizm İşletmesi’nin İlimiz ev sahipliğinde düzenlenecek olan Expo 2021 için yeni yatırımlar yaptığı bir dönemde 2020 yılının Mart ayında Çin’in Vuhan Kentinde başlayan Covid-19 süreci bu çalışmaların sekteye uğramasına ve işletmelerin ek maliyet yükleri ile karşı karşıya kalmasına neden olmuştur. Tüm bu olumsuz tablonun içinde yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve Turizm sektöründeki sorunların çözümü için bir yol haritası belirlemek amacı ile Odamız ev sahipliğinde bu toplantıyı gerçekleştirdik.”diye belirtti.

EN ÇOK TURİZM SEKTÖRÜ ETKİLENDİ”

Başkan Çinçin, Covid-19 sürecinin Sosyal ve Ekonomik etkilerinin 2021 yılında da devam edeceğini, sektörlere devlet tarafından verilen desteklerin önemli olduğunu ancak bu desteklerin 2021 yılında da devam etmesi gerekliliğinin altını çizdi.

Çinçin, salgın sürecinden en çok Turizm sektörünün etkilendiğini bundan dolayı belirli aralıklar ile Turizm sektör temsilcileri ile toplantılar gerçekleştirdiklerini dile getirdi ve başta AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

“CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURNUVASI HATAY’DA”

Daha sonra konuşan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya Belediyesi’nin Uzun Çarşı Güzelleştirme Projesi’nin 5 etaptan oluştuğunu ve şuan 2. etap çalışmalarının devam ettiğini bu projenin bitimiyle birlikte Turizm’in Antakya’da büyük bir ivme kazanacağını belirtti.

Toplantıda son olarak konuşan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, ikinci kez ATSO ev sahipliliğinde Turizm sektörü temsilcileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Turizm’in Hatay ekonomisi için öneminin altını çizen Yayman, göreve geldiği ilk günden bu yana İlimizin Turizm potansiyelinin artması için yoğun bir çaba içerisinde olduklarının kaydetti.

Bu kapsamda 2021 yılı içerisinde;

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turnuvası’nın yeni hizmete giren Samandağ-Arsuz arasında yapılacağının,

Eski Antakya Otelinin bulunduğu alanın güzel bir proje ile yeşil alana çevrileceğinin,

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Sektörü temsilcilerinden gelen talepler doğrultusunda, Hatay turizm sektörüne ilişkin konaklama tesislerinin yatak kapasitesinin artırılmasına yönelik faizsiz kredi ve hibe destekleri ile ilgili 2021 Ocak ayı içerisinde DOĞAKA tarafından çağrıya çıkılacağını,

Şuan ki Stadın yerinin bulunduğu alanın “Millet Bahçesi” olacağının müjdesini verdi.

Turizm sektörünü yeniden canlandırmak, ilimizin Turizm altyapısını güçlendirmek için yapılacak çalışmaların görüşüldüğü ve Yönetim Kurulu Başkanımız Hikmet Çinçin’in modreatörlüğündeki toplantıya;

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Girne Mansuroğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Nida Yılmaz, TÜRSAB Şube Başkanı Reşat Mursaloğlu ve Antakya Gastronomi Derneği Başkanı Ünal Kahraman, Turizm Derneği Derneği Başkanı Hakan Boyacı, Uzun Çarşı Güzelleştirme Derneği Başkanı Ömer Gürbüz, İl Kültür Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Odamız Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ali Çemtaş, Serdar Şahutoğlu, Erdoğan Ray, Komite Üyemiz Sezgin Gümüş ve sektör temsilcilerinin katılım gösterdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz