ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

TOKDEMİR:ÇİFTÇİLERİMİZ MAĞDUR OLMASIN,EMEKLERİNE SAYGILI OLUNSUN!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 23 Ağustos 2020 - 15:52:46
TOKDEMİR:ÇİFTÇİLERİMİZ MAĞDUR  OLMASIN,EMEKLERİNE SAYGILI OLUNSUN!

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Amik Ovasında başlayan mısır hasat dolayısı ile bir üreticinin tarlasından  mısır üreticilerinin yaşadığı sorunları dile getirdi. Milletvekil Tokdemir, yaptı açıklamada şunları söyledi: “Amik Ovamızın bu bereketli topraklarında bu yılın mısır hasadına başladık. Ne yazık ki bu günlerde salma sulama yapan çiftçilerimize destek verilmeyecek, yalnızca damlama sulama yapan çiftçilerimize destek verilecek. […]

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Amik Ovasında başlayan mısır hasat dolayısı ile bir üreticinin tarlasından  mısır üreticilerinin yaşadığı sorunları dile getirdi.

Milletvekil Tokdemir, yaptı açıklamada şunları söyledi:

Amik Ovamızın bu bereketli topraklarında bu yılın mısır hasadına başladık. Ne yazık ki bu günlerde salma sulama yapan çiftçilerimize destek verilmeyecek, yalnızca damlama sulama yapan çiftçilerimize destek verilecek. Bu duruma çiftçilerimizin ciddi itirazı var. Çiftçilerimizin bu haklılığının yanında olacağız. Bizler ülkemize gerekli mısır üretemiyoruz ülkemiz dışardan mısır ithal ediyor ciddi dövizler ödüyoruz. Onun için mısır eken çiftçimizin desteklenmesini talep ediyoruz.

ENERJİSA’NIN ZULMÜNE SON VERİLSİN
Bu arada Enerjisanın faturalarının ağırlığından çiftçimiz feryat ediyor. Bu feryadı lütfen duyalım. Buradan ilgililere yetkililere sesleniyorum. Bu feryadı duyun, Enerjisanın bu zulmüne bir son verilsin. Çiftçi mağdur edilmesin.

Geçen yıl pamuk destekleme fiyatlarının yetersiz olduğunu söylemiştik. Bu yıl da önümüzdeki 20 gün zarfında pamuk hasadımız başlayacak. Buradan pamuk destekleme birim fiyatının en az 1,5 TL olmasını talep ediyoruz. Bizler üreten, emek veren çiftçimizin sesi olacağız. Buradan yetkilere bir daha huzurunuzda sesleniyorum. Lütfen çiftçimizin sesini duyalım. Çiftçimizin emeğine saygılı olalım.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz