ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

THK BAĞIŞLAMAYA DAVET ETTİ!
  • Ana Sayfa » GENEL
  • 30 Temmuz 2020 - 15:28:24
THK BAĞIŞLAMAYA DAVET ETTİ!

Türk Hava Kurumu(THK) Antakya Şube Başkanı Ahmet Şenkule,Kurban Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Şenkule, Hatay halkını geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda kurban derilerine Türk Hava Kurumuna bağışlayama davet etti. “Cumhuriyetin ilanından 16 ay sonra 16 Şubat 1925 tarihinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emirleriyle kurulan “Türk Teyyare Cemiyeti” adıyla kurulan “TÜRK HAVA […]

Türk Hava Kurumu(THK) Antakya Şube Başkanı Ahmet Şenkule,Kurban Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Şenkule, Hatay halkını geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda kurban derilerine Türk Hava Kurumuna bağışlayama davet etti.

Cumhuriyetin ilanından 16 ay sonra 16 Şubat 1925 tarihinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emirleriyle kurulan “Türk Teyyare Cemiyeti” adıyla kurulan “TÜRK HAVA KURUMU” halen büyük bir azimle yoluna devam etmektedir.

Devlet bütçesinden herhangi bir yardım almadan halkın verdiği kurban derisi, fitre, zekat, bağış ve diğer ticari gelirleri yine halkın kullanımına sunun tek kuruluşun Türk Hava Kurumu olduğunu ifade eden, Ahmet Şenkule, Türk Hava Kurumu’nun yardım toplama faaliyetlerini yasaların verdiği yetki doğrultusunda bu yıl da gönüllülük esasına göre devam ettireceğini kaydetti.”

Şenkule, açıklamaya devamla şunları söyledi:

Türk Hava Kurumu, elde edilen gelirlerin tamamını kendi faaliyetleri olan yangın söndürme uçakları ile orman yangınlarına havadan müdahale, hava ambulans uçakları ile yaralı ve organ naklinde, gençlerimize ücretsiz havacılık kursları açmada, hava yolu şirketlerine pilot yetiştirmede, Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile hava yolu şirketlerine kalifiye eleman yetiştirmeye ve gençlerimize iş imkanı sağlamaya, Hava Harp Okulu öğrencilerinin ilk planör,iha-siha eğitimlerini vermeye ve okullara kırtasiye malzemesi yardımı yapmaktadır.

Türk Hava Kurumu Havacılık ve Uzay Üniversitesinde Türkiye için uçak yapımına başlanmıştır.

Bu üniversitemizde şehit ve gazi yakınları ücretsiz başarılı öğrenciler tam burslu ve kademeli burslu olarak eğitim almaktadır.

Derinin ekonomik değeri çok düşük olduğundan dolayı Gezici Araç çıkarılamayacak olup kurumumuz merkezi olan THK Antakya Şubesinde G.Şükrü Kanatlı Mahallesi Marangoz Osman Sokak Çimen Apt.3/10 bulunan THK Şubesine bırakmalarını 0 326 215 37 03 nolu telefonu aramaları yeterlidir.

Duyarlı halkımızın katkılarıyla hizmetlerimizin daha da genişleyeceği inancıyla Kurban Bayramınızı kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz