YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

TEMELLİ:24 Haziran Fırsat Günüdür!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 23 Nisan 2018 - 02:45:44
TEMELLİ:24 Haziran Fırsat Günüdür!

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, seçim çalışmaları kapsamında Antakya’daki sivil toplum kurumlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Temelli,yaptığı konuşmada: ”Biz HDP olarak Kongremizde, 2018 yılının Türkiye için, bölge için çok stratejik bir yıl olduğunu dile getirmiştik. Bütün çalışmalarımızı bu minvalde örgütledik, bu minvalde planladık. Çünkü bu kritik yılda özellikle HDP olarak yapacağımız çalışmalar, yürüteceğimiz mücadele […]

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, seçim çalışmaları kapsamında Antakya’daki sivil toplum kurumlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Temelli,yaptığı konuşmada:

”Biz HDP olarak Kongremizde, 2018 yılının Türkiye için, bölge için çok stratejik bir yıl olduğunu dile getirmiştik. Bütün çalışmalarımızı bu minvalde örgütledik, bu minvalde planladık. Çünkü bu kritik yılda özellikle HDP olarak yapacağımız çalışmalar, yürüteceğimiz mücadele çok büyük öneme sahiptir. Yanılmadığımız ortada.

Bu iktidar paniklemiştir

Bu iktidar seçime gidiyorsa, biz demokrasi güçlerinin, barış mücadelesi verenlerin, HDP’nin çok güçlü mücadele ortaya koyması lazım. Bu iktidar paniklemiştir. Bu iktidar bu ülkeyi enkaza çevirmiştir.

24 Haziran fırsat günü

Biz tüm gücümüzle bu enkazı kaldırmaya adayız. Bu ülkenin bu ceberrut tekçi anlayıştan kurtarılmasının fırsatı önümüze geldi. 24 Haziran Türkiye halkları için büyük bir fırsat günü. Türkiye’de emek mücadelesi verenler, Türkiye işçi sınıfı 1 Mayıs alanlarında yan yana gelecek. Bu yan yana geliş bu mücadelenin de nasıl sürdürüleceğinin göstergesi olacak.

Aday tartışmalarına takılmadan demokrasi mücadelesini büyüteceğiz

Seçim kararı alınalı birkaç gün olmuş, Cumhurbaşkanı diyor ki “zafer yaşayacağız”. Yarının gelişi bugünden belli. 24 Haziran’dan sonra bu iktidarın bu ülkeye vaat edeceği hiçbir şey yok. Tek vaadi baskı rejimi. Tek vaadi ayrıştırıcı, bölen savaş politikaları. Biz aday tartışmalarına takılmadan demokrasi mücadelesini büyüteceğiz.

Onun huzur dediği Saray rejimini besleyen anlayış

Bu iktidar bölgeyi içinden çıkılmaz bir krize sürüklemiştir. Suriye’de stratejik derinlikle başladılar stratejik sığlığa düştüler. Biz, “Suriye nasıl yaşayacaksa, nasıl bir demokrasi modeli istiyorsa, buna orada yaşayan halklar kara vermeli” dedik. Suriye’yi yangın yerine çevirenler, bugün içinden çıkılmaz bir durumu yaratmışlardır.

Bundan bir süre önce şunu söyledi Erdoğan: Suriye’ye huzur gelmeden Türkiye’ye huzur gelmez. O zaman neden Suriye’nin huzurunu kaçırıyorsun. Bu huzur dediği şey aslında Saray rejimini besleyen anlayış. Onun tek kaygısı kendi geleceği. Bu yüzden de her yeri yangın yerine çeviriyor. Her şeyi yok etmek derdinde. Hem insanların haklarını gasp ediyor, hem de insanları savaş politikasına mahkum ediyor.

24 Haziran’dan başarıyla çıkmak en önemli ödevimiz

OHAL rejimi bu iktidarı ayakta tutan bir rejim haline dönüştü. OHAL’i olağanlaştırarak yol alıyor. 24 Haziran seçimlerini telaşla istemelerinin de sebebi bu. Eğer seçim başarısı yakalarsa, önümüzdeki 5 yılı OHAL rejiminde yönetecek, buna izin vermemeliyiz. Seçim yasalarına rağmen 24 Haziran’dan başarıyla çıkmak en önemli ödevimiz.

24 Haziran’da halkın iradesini gasp edemeyecekler, bunu önleyebiliriz

Seçim Yasası tam bir şaibe yasası, bir hile yasası, bir hırsızlık yasası. Bunlar çalmaya çırpmaya alıştıkları için oy çalmada da ustalaştılar Ama buna engel olabiliriz. Sandıklara sahip çıkabiliriz. Demokrasi mücadelesi bu yüzden de önemli. Biz emek ve demokrasi güçleri olarak sandıklara sahip çıkabiliriz. Bu 65 gün boyunca demokrasi mücadelesini yükseltmek, sandıklara sahip çıkmakla aynı anlama sahip. Eğer bunu yaparsak bunlar ne yaparsa yapsınlar 24 Haziran’da halkın iradesini gasp edemeyecekler. Bunu önleyebiliriz, bu gücümüz var. Türkiye halklarının bu gücü var. Bu güçten korkuyorlar. Bu gücü tüm çıplaklığıyla göstermek, cesaretli olmak zorundayız. Eğer korkmuyor olsalardı, abuk sabuk Seçim Yasası’yla OHAL’le yollarına devam etmezlerdi. OHAL’i 7 kez uzatmazlardı.’‘Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz