BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

SUYA YÜZDE 30’LUK ZAM KABUL GÖRMEDİ!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 21 Kasım 2019 - 02:02:18
SUYA YÜZDE 30’LUK ZAM KABUL GÖRMEDİ!

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Kasım Ayı meclis toplantısı ikinci birleşimi, Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi. 2 maddenin görüşülerek karara bağlandığı Kasım ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminde; Büyükşehir Belediye Meclisinin 11.11.2019 tarihli birleşiminde 224 sayılı kararla Plan ve Bütçe komisyonuna […]

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Kasım Ayı meclis toplantısı ikinci birleşimi, Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.

2 maddenin görüşülerek karara bağlandığı Kasım ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminde;

Büyükşehir Belediye Meclisinin 11.11.2019 tarihli birleşiminde 224 sayılı kararla Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilen; Hatay Büyükşehir Belediyesinin 2020-2022 mali yılları Hatay Büyükşehir Belediye bütçesi ve 2020 mali yılı performans programı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda ayrıca Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve HATSU İdaresi, Mayıs ayında suya yapılan % 20’lik zammın üzerine, girdi maliyetlerini öne sürerek % 30’luk yeni zam teklifi sundu.

Mecliste verilen taktik savaşında Cumhur İttifakının ortakları Ak parti ve MHP, fakir fukaranın bu zammı kaldıramayacağını bunun vatandaşa büyük haksızlık olduğunu, yapılmak istenen zammın girdilerin fazlalığından ziyade başarısız bir yönetim anlayışından kaynaklandığını belirterek % 30’lu su zammına karşı çıktı.

Mecliste % 30’luk yapılması teklif edilen su zammı ile ilgili gurubu adına söz alan Ak parti gurup Başkan Vekili ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz:

“Bu teklifin Hatay halkına büyük haksızlıktır. Fakir fukara bu zammı kaldıramaz. Teklifte girdi maliyetleri öne sürülmüş. Ancak yapılmak istenen bu zam teklifi daha çok yönetimin zafiyetinden kaynakladığını tespit ettik. Bütün Hatay halkına karşı hepimizin sorumlulukları vardır. Bu haksızlığın Hatay halkına reva görülmesi vicdanları sızlatmış, başta şahsım olmak üzere bütün gurubumuzu Hatay halkı adına üzmüştür. Gurup olarak Meclise sunulan ’30 ‘luk bu zam teklifini reddediyoruz” dedi.

Toplantıda % 30’luk zam teklifine karşın Samandağ belediye Başkanı Refik Eryılmaz, zam teklifinin reddi ile ilgili görüş bildirdi.

Eryılmaz,sinirlenerek meclis salonundan ayrıldı.

Yaşanan bu gerginliğin üzerine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve HATSU İdaresi % 30’luk zam teklifini geri çekti.

Büyükşehir Belediye Meclisinin 11.11.2019 tarihli birleşiminde 225 sayılı kararla Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilen; Mali Hizmetler Daire Başkanlığının 2020-2022 Mali yılları 15 ilçe belediyesine ait bütçeler ile ilgili teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Aralık ayı meclis toplantısının 10 Aralık Salı günü saat 16.00’da Altınözü’nde yapılamasına karar verildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz