BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

SU ÜCRET TARİFELERİNE YENİ YILDA ZAM VAR MI?
SU ÜCRET TARİFELERİNE YENİ YILDA ZAM VAR MI?

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu Kasım ayı olağan toplantısının ikinci birleşimi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi. AK Parti, CHP, MHP ve SP meclis üyelerinin katılımıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) meclis salonunda düzenlenen toplantıda 2018 yılında uygulanacak su satışı ve kullanılmış suların boşaltılmasına ilişkin ücret tarifeleri belirlendi 2017 yılı Ocak […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu Kasım ayı olağan toplantısının ikinci birleşimi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.

AK Parti, CHP, MHP ve SP meclis üyelerinin katılımıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) meclis salonunda düzenlenen toplantıda 2018 yılında uygulanacak su satışı ve kullanılmış suların boşaltılmasına ilişkin ücret tarifeleri belirlendi

2017 yılı Ocak ayından itibaren uygulanan meskenlerde 2.30 TL, iş yerlerinde 4.25 TL olan su fiyatları 2018 yılı Ocak ayından itibaren de aynı şekilde devam edilmesine AK Parti, MHP, CHP ve SP meclis üyelerinin sağladığı uzlaşmayla ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen HATSU’nun 2018 yılına ait Performans Programı, 2018 yılı Gelir-Gider Bütçesi ve Bütçe Kararnamesi ile komisyon kararı da oy birliğiyle kabul edildi.

hatsb

Plan ve Bütçe ile Tarife Komisyonu’na havale edilen ve komisyon raporunun oy çokluğuyla kabul edilen “2018 yılı su satışı, kullanılmış suların boşaltılması ile ücret tarifeleri” şu şekilde yer aldı:

İÇMESUYU TARİFESİ

 1. a) Konutlardan 1 aylık dönemde beher m3 için: 2.30 TL
 2. b) Toplu Su satış abonelerinden beher m3 için: 4.50 TL
 3. c) Bahçe sulama amaçlı aboneliklerden 1 aylık dönemde beher m3 için: 4.25 TL
 4. d) Resmi Kurum ve Kuruluşlardan 1 aylık dönemde beher m3 için: 8.50 TL
 5. e) Resmi Eğitim Kurumları, resmi ve özel öğrenci yurtları, akşam sanat okulu ve öğretmen evlerinden beher m3 için: 8.50 TL
 6. f) İşyerlerinden 1 aylık dönemde beher m3 için: 4.25 TL
 7. g) İnşaatlar aboneliklerinden 1 aylık dönemde beher m3 için: 8.50 TL
 8. h) Büyük Sanayi Kuruluşlarından 1 aylık dönem için beher m3’ü: 8.50 TL

ı) Apartmanlarda bahçe sulama amaçlı aboneliklerden beher m3 için: 8.00 TL   

Kanalizasyon Suyunu Uzaklaştırma Bedeli(KSUB) Tarifesi

a)Konutlardan 1 aylık dönemde beher m3 için: 0.45 TL

 1. b) Resmi Kurum ve Kuruluşlardan 1 aylık dönemde beher m3 için: 0.45 TL
 2. c) İşyerlerinden 1 aylık dönemde beher m3 için: 0.45 TL
 3. d) Sanayi Kuruluşlarından 1 aylık dönem için beher m3’ü: 0.45 TL
 4. e) DSİ Bölge Müdürlüğünden izin alarak yeraltından kendi imkanları ile su çıkaranlar, bu suları kullandıktan sonra HATSU Genel Müdürlüğü kanalizasyon şebekelerine boşaltması halinde kademe uygulaması yapılmaksızın su sayacında tahakkuka esas olan sarfiyat kadar, kullanılmış suların uzaklaştırılması bedeli olarak beher m3’ü: 1.50 TL
 5. f) Masura abonelerinden 1 aylık dönemde beher m3 için: 0.45 TL

Köy İken Mahalle Olan Yerler:

5216 ve 6360 Sayılı yasalar ile HATSU Genel Müdürlüğü’ne hizmet alanına giren köyler için aşağıda bulunan ücretler uygulanacaktır. Ancak bu uygulama 5216 sayılı yasa ile Hatsu Genel Müdürlüğü’ne hizmet alanına giren köyden mahalleye dönen yerler hariç olmak üzere yasanın yürürlüğe girdiği tarihten sonra yürürlüğe girdiği tarihten sonra abone olanlar için (Site, TOKİ, Bireysel aboneler vb.) uygulanmayacaktır.

a)Köylerde bulunan tüm aboneliklerden 1 aylık dönem için beher m3’ü: 0.58 TL

 1. b) Köylerde bulunan tüm aboneliklerden KSUB Bedeli olarak 1 aylık dönem için beher m3’ü: 0.30 TL

Ayrıca, şehit ailelerinin birinci derece yakınlarına ve Gazilere(durumlarını belgelemek ve yalnızca bir abonelik verilmesi suretiyle yüzde 50(1.15 TL) indirimli tarife 2018 yılında da aynı şekilde uygulanacak.

Yüzde 40 ve üzerinde engelli vatandaşlara; durumlarını belgelemek, devlet hastanelerinden alınan süreklilik arz eden Özürlü Sağlık Kurulu Raporu, Başbakanlık Özürlü İdaresi’nden alınan Özürlü Kimlik Kartı, 18 yaşını geçtiğini gösteren nüfus kayıt örneği ve ikametgah il muhaberi ile başvurmaları halinde, sadece 1 mesken aboneliği için yüzde 50(1.15 TL) indirimli tarife uygulanacak.

Fakir, yardıma muhtaç ve herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayanlara durumlarını belgelemeleri halinde de yine yüzde 50(1.15TL) indirimli tarife uygulanacak.

Bir sonraki HATSU Genel Kurulu toplantısının 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü saat 14.00’te yapılması oy birliğiyle karar verildi

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz