HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

SU TARİFELERİNDE YÜZDE 10 İNDİRİM YAPILMASI…
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 12 Kasım 2018 - 12:24:36
SU TARİFELERİNDE YÜZDE 10 İNDİRİM YAPILMASI…

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu, Kasım ayı olağan toplantısı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Ömer Dolar başkanlığında gerçekleştirildi. Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yoklama ve bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan kurulda, bir önceki kurul birleşimine ait karar özetleri okundu. Toplantıda 2 asil ve 2 yedek olmak üzere denetçi […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu, Kasım ayı olağan toplantısı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Ömer Dolar başkanlığında gerçekleştirildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yoklama ve bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan kurulda, bir önceki kurul birleşimine ait karar özetleri okundu.

Toplantıda 2 asil ve 2 yedek olmak üzere denetçi seçimi gerçekleştirilirken, oylama sonucunda Asil denetçiler Mehmet Gülen, İbrahim Güzel seçilirken, yedek denetçiler olarak da Şemsettin Günay ve Ekrem İlkbahar seçildi.

HATSU’nun 2019 yılına Performans Programı2019 yılı Gelir-Gider Bütçesi ve Bütçe Kararnamesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, HATSU’ya tahsis edilen bazı memur kadrolarına ait kadro değişikliği ise oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündem dışında meclise getirilen döviz kurları ve enflasyondaki atışlar nedeniyle su tarifelerinde belirlenen kalemlerin yüzde 10 indirim yapılması için bütçenin buna göre revize edilmesi ile ilgili önerge Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Şehit ve vefat eden Gazilerimizin eşlerinin indirimli tarifeden faydalanmasının talep edildiği ile ilgili önerge Plan-Bütçe, Tarife ve Hukuk komisyonlarına havale edildi.

Köylerden mahalleye dönüşen yerlerde ilk defa abone olacaklardan alınan abone ücretleri ve aboneliğe bağlı ücretleri toplamının bir defaya mahsus olmak ve 31.12.2018 tarihine kadar abone olacaklar için 100 TL olarak belirlenmesi için bütçenin buna göre revize edilmesi ile ilgili önerge Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

HATSU tarafından yapılan tüm çalışmaların akabinde üstyapı kaplamasının yapılması ile ilgili AYKOME kararıyla hüküm altına alınmış olduğundan ilçe belediyelerinin varsa alacaklarının ödenmesini ve bundan böyle AYKOME kararına uygun hareket edilmesini ya da aksine bir hüküm yok ise imkanlar ölçüsünde ihaleyi alan firmalara yaptırılmasının uygun görüldüğü komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından bir sonraki HATSU Genel Kurulu’nun 21 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da HBB Meclis Salonu’nda yapılması kararlaştırıldı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz