SAMANDAĞ MAHALLELER ARASI 2.GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI’NIN…

SAMANDAĞ MAHALLELER ARASI 2.GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI’NIN…

VALİ DOĞAN:HER İNANÇ VE KÜLTÜRDEN İNSANIMIZLA DAHA MUTLU…

VALİ DOĞAN:HER İNANÇ VE KÜLTÜRDEN İNSANIMIZLA DAHA MUTLU…

DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKALARI ARSUZ’DA YAPILACAK!

DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKALARI ARSUZ’DA YAPILACAK!

AK PARTİLİ YAYMAN:TÜRKİYE MUZ CUMHİRİYETİ DEĞİLDİR!

AK PARTİLİ YAYMAN:TÜRKİYE MUZ CUMHİRİYETİ DEĞİLDİR!

FİYATLAR 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN GEÇERLİDİR!

FİYATLAR 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN GEÇERLİDİR!

SÖZLEŞMELERİ YENİLENMEYEN BELEDİYE PERSONELLERİ…
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 3 Şubat 2020 - 18:50:05
SÖZLEŞMELERİ YENİLENMEYEN BELEDİYE PERSONELLERİ…

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz tarafından sözleşmeleri yenilenmeyen belediye personelleri, Samandağ Abdullah Cömert Alanında basın açıklaması gerçekleştirdiler.  10 sözleşmeli personel adına açıklama yapan sözcü Enver Paşa,şu görüşleri paylaştı: “Bizler Samandağ Belediyesi’nde çalışıp sözleşmesi yenilenmeyen, mağdur edilen, işsiz bırakılan, eski personeller olarak hakkımızda konuşulanlara açıklık vermek, gerçekleri söylemek için bu basın açıklamasınıyapmayı siz halkımıza karşıkendimizi sorumlu […]

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz tarafından sözleşmeleri yenilenmeyen belediye personelleri, Samandağ Abdullah Cömert Alanında basın açıklaması gerçekleştirdiler. 

10 sözleşmeli personel adına açıklama yapan sözcü Enver Paşa,şu görüşleri paylaştı:

Bizler Samandağ Belediyesi’nde çalışıp sözleşmesi yenilenmeyen, mağdur edilen, işsiz bırakılan, eski personeller olarak hakkımızda konuşulanlara açıklık vermek, gerçekleri söylemek için bu basın açıklamasınıyapmayı siz halkımıza karşıkendimizi sorumlu hissettik.

Samandağ Belediyesi bünyesinde sözleşmeli olarak çalışan toplam 21 personele,Belediye Başkanı Refik Eryılmaz imzalı 25 Kasım 2019 tarihli tebligatla 2020 Ocak itibariyle sözleşmelerinin yenilenmeyeceği tebliğ edildi.

Sözleşme yenilememe gerekçesi olarak “pozisyona gerek kalmadığı “ibaresi düşülmüştür. Sözleşme yenilenmemesi demek teknik olarak işten atılmamızla aynı anlama gelmektedir.

Bizler belediyede çalıştığımız süre içerisinde ilçemiz ve halkımıza en iyi hizmeti vermek için yöneticilerimiz ve personel arkadaşlarımız ile uyum içinde çalışarak elimizden gelenin en iyisini yaptık.

Kaç seneden beri ihtiyaç vardı da nedense yönetim değişince ihtiyaç kalmıyor. İhtiyaç kalmadığı doğru olsaydı Ocak ayında 8 kişinin sözleşmesi yenilenmez, 3 kişi ise taşeron istihdamın devamı olan Belediye A.Ş ‘de işçi olarak çalıştırılmaz ve diğer arkadaşlardan bazılarına da taşeronluk teklifi edilmezdi. Bu süreçte bizler yıllardır sözleşmeli olarak istihdam edilen 10 kişi ile sözleşme yenilenmemiştir. Hiç düşünmeden emekçi, çalışan insanları işsiz bırakmak, ailelerini ve hayat düzenini alt üst etmek büyük bir vicdansızlıktır. Ayrıca bahse konu tasarruf tedbiri neden tüm belediye çalışanlarını değil sadece biz sözleşmeli bir avuç personel üzerine yapılmaktadır. Neden işimizden ediliyoruz. Bu keyfi bir uygulamadır.

SAMANDAĞ BELEDİYE YÖNETİMİNİN AÇIKLAMALARI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR

Bu vicdansızlığı halkımıza karşı haklı göstermek için Samandağ Belediye yönetiminin açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Maaşın yanı sıra sosyal hakları koruyan bir oluşumdur sözleşmeli personel olmak. Ve maaşları belediye başkanının belirlemiş olduğu astronomik bir rakam da değildir. Bizler bulunduğumuz pozisyona göre bakanlığın belirlemiş olduğu en alt limitten almaktaydık.Ortada haklı hiçbir neden yokken iki satırlık bir gerekçe ile işimizin sonlandırılması hak, hukuk, adalet kavramları çerçevesinde açıklanamaz. Ayrıca Ocak ayı meclis toplantısında ifade edilen kumpasa istinaden sözleşmelerimizin yenilenmediği ifade edildi. Bu bizi halkımızın gözünde itibarsızlaştırmaya yönelik çabadan ibarettir. Bizler belediyede emeği ile çalışan personeller olup aldığımız her kuruşu hak ederek aldık. Görev yaptığımız süre boyunca elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı düşünüyoruz.
Bizler her ne kadar siyasi bir parti üyesi olmasak da taşeron sisteme karşıyız. Belediyemizin ve belediye başkanımızın tabi olduğu siyasi partinin taşeron sistemin kaldırılması hususunda görüşlerini tüm kamuoyu bilmektedir. Bizler 10 personel olarak kazanımlarımızın alınmasını doğru bulmuyoruz. Kamu personellerinde, öğretmenlerde, belediyemizin kadrolu memurlarında maaş miktarları nasıl konu olmuyorsa biz bir avuç sözleşmeli personelin maaşının konuşulmasını da etik bulmuyoruz.

BU HAKKIMIZI MAHKEME YOLUYLA ALACAĞIMIZA DA ŞÜPHEMİZ YOKTUR

Emeğimizle, alınterimiz ile verdiğimiz hizmetimizin karşılığında belediyemiz bünyesinde ve sözleşmeli olarak çalışmak, halkımızın sorunlarının çözümü hususunda aktif olarak rol almaya devam etmekti arzumuz. Ama maalesef son alternatifimiz olan hukuk yoluna başvurduk. Bunu elbette ki hiç birimiz istemezdik. Sözleşmeli personel olarak çalışmayı bir lütuf olarak değil bir hak olarak görüyoruz. Bu hakkımızı mahkeme yoluyla alacağımıza da hiçbir şüphemiz yoktur.”İfadelerine yer verildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz