Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

SİZİN DE KİTAPLARINIZ VE BU ÜLKE İÇİN HAYALLERİNİZ OLSUN!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 29 Mart 2021 - 18:07:11
SİZİN DE KİTAPLARINIZ VE BU ÜLKE İÇİN HAYALLERİNİZ OLSUN!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kütüphane Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan,mesajında şu ifadelere yer verdi: “1964 yılından bu yana her yıl Mart ayının son haftasını, “Kütüphane Haftası” olarak kutlamaktayız. Kütüphaneler, toplumun kültür ve medeniyet birikiminin hazinesidir. Bu hazinenin niteliği ve çokluğu, bir ülkenin gelişmişliğinin ve kültürel seviyesinin de en önemli göstergelerindendir. İçinde bulunduğumuz bilgi […]

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kütüphane Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Doğan,mesajında şu ifadelere yer verdi:

“1964 yılından bu yana her yıl Mart ayının son haftasını, “Kütüphane Haftası” olarak kutlamaktayız.

Kütüphaneler, toplumun kültür ve medeniyet birikiminin hazinesidir. Bu hazinenin niteliği ve çokluğu, bir ülkenin gelişmişliğinin ve kültürel seviyesinin de en önemli göstergelerindendir.

İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, bireysel ya da toplumsal olarak iyi, güzel ve başarılı bir yer edinmek istiyorsak okumak, düşünmek, eleştirmek ve en önemlisi bilim üretmek zorundayız. Bu anlamda nasıl ki eğitimin, bilimin, sanatın olmadığı bir dünya düşünemiyorsak, kitapların ve kütüphanelerin de olmadığı bir dünya düşünemeyiz.

Kütüphaneler günümüzde ulusal ve uluslararası ağlar aracılığı ile bilgi, belge ve yayına anında ulaşılabilen, dolayısı ile kullanıcılarına kütüphane binası ile sınırlı kalmadan her ortamda bilgi sağlar hale gelmiştir.

Milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerleri yüksek, proaktif ve analitik düşünebilen genç nesillerin yetişmesi, okumaya, anlamaya ve sentez yapmaya bağlıdır.

Bu anlayış çerçevesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde devletimize kazandırılan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, “Sizin de kitaplarınız ve bu ülke için hayalleriniz olsun” ifadesinden hayat bulmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta kütüphanecilerimiz ve diğer kütüphane çalışanlarımız olmak üzere herkesin Kütüphane Haftası’nı kutluyor, bu anlamlı haftanın kitap okuma alışkanlığını, bilgiye ve öğrenmeye olan ilgiyi artırmasını diliyor, okuma sevginizin hiç eksilmemesi dileği ile 57. Kütüphane Haftası´nı kutluyorum.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz