2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

Sinemaseverler Festivale Hazır mısınız?
Sinemaseverler Festivale Hazır mısınız?

21 – 27 Aralık 2018 tarihleri arasında Ansam Kültür Derneği & Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenecek,  Antakya 6. Uluslararası Film Festivali, Türk Sineması’nın gelişmesine ve eserlerinin tanıtılmasına katkı sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca festival yerel halkın sanatsal etkinlikler yoluyla, sanatçılar ve eserleriyle buluşması; sinemanın yaygınlaşması ile Türk Sineması’nın yeni filmler üretmesi ve seyircisiyle buluşması anlamında da son derece büyük öneme sahip. […]

21 – 27 Aralık 2018 tarihleri arasında Ansam Kültür Derneği & Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenecek,  Antakya 6. Uluslararası Film Festivali, Türk Sineması’nın gelişmesine ve eserlerinin tanıtılmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Ayrıca festival yerel halkın sanatsal etkinlikler yoluyla, sanatçılar ve eserleriyle buluşması; sinemanın yaygınlaşması ile Türk Sineması’nın yeni filmler üretmesi ve seyircisiyle buluşması anlamında da son derece büyük öneme sahip.

Antakya 6. Uluslararası Film Festivali’nin uzun metraj, Belgesel ve Kısa film finalistleri festival jürisi tarafından belirlendi.

Festival filmleri özel gösterimlerle festivalin temasına uygun Birlikte Yaşamak” Temasıyla sinemaseverlerin huzuruna çıkmaya hazır.

Festival kapsamında 185 adet film gösterilecek, gösterilecek filmlerin oyuncuları ve yönetmenlerinden oluşan yaklaşık 120 Konuk sanatçı katılacak,

Antakya 6. Uluslararası Film Festivali’ne bu yıl  41 Ülkeden 350 kişi başvuru yaptı. 

Iran, Portugal, Georgia, United States, Mexico, Spain, Bangladesh, India, Azerbaijan, Turkey, Syrian, Russian, Iraq, Italy, Saudi Arabia, Japan, United Kingdom, France, China, Brazil, Egypt,  Tanzania, Germany, Moldova, Canada, Australia, Albania(Arnavutluk), Ireland, Pakistan,  Greece, India, Korea, Romania, Thailand, Argentina, Belgium, Yemen, Palestine, Doğu Berlin,

Gelen filmlerden seçilen 41 ülkeden yarışmacı ve özel gösterim filmleri Antakya, İskenderun ve Samandağ’da ücretsiz olarak gösterime sunulacak.

Film festivalleri de bir yandan insanların düşünce, tasarım, deneyim ve hikâyelerinin sonucu ortaya çıkan filmler aracılığı bir yandan da fiilen bir araya getirmesiyle çok önemli ve değerlidir.” 

Sanat ve sinema bu dostluk ve barışın aracı olmalıdır.” Sözleriyle aktarırken festivalin ödül töreninin 21 Aralık 2018 Cuma akşamı gerçekleştirileceğinin bilgisini verdi. “

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz