BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ŞEN:Ülkemizin Gücü Kendine de Yetiyor, Bölgesine de Yetiyor, Dünyaya da Yetiyor!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 10 Aralık 2017 - 18:34:12
ŞEN:Ülkemizin Gücü Kendine de Yetiyor, Bölgesine de Yetiyor, Dünyaya da Yetiyor!

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı Hatay İl Temsilciği ve Yeniler Öğrenci Topluluğu tarafından hazırlanan, Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen’in konuşmacı olarak katıldığı, ‘Yolumuz, Halimiz, Hedefimiz’ konulu konferans Atatürk konferans salonunda gerçekleşti. Mustafa Şen, konuşmasında: “Bir sevdamız var, bir hayalimiz var, bir hayal kurduk. Büyük Türkiye hayali kurduk. Bu hayal için yola çıktık gerçekleşmedi. Yılmadık […]

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı Hatay İl Temsilciği ve Yeniler Öğrenci Topluluğu tarafından hazırlanan, Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen’in konuşmacı olarak katıldığı, ‘Yolumuz, Halimiz, Hedefimiz’ konulu konferans Atatürk konferans salonunda gerçekleşti.

Mustafa Şen, konuşmasında:

“Bir sevdamız var, bir hayalimiz var, bir hayal kurduk. Büyük Türkiye hayali kurduk. Bu hayal için yola çıktık gerçekleşmedi. Yılmadık yola devam ettik, durmadık. Bu yıl olmadı seneye olacak dedik vazgeçmedik. En büyük özelliğimiz inanmak, direnmek, açımızdan zerre taviz vermemekti. Bizim doğduğumuz yıllarda biz, sizin doğduğunuz yıllardaki kadar şanslı değildik.

Biz esaret altında bir ülkede doğduk. Ülkemiz tutsaktı. Bu ülke kendi kararlarını kendisi alıp uygulayamıyordu ve iradesi pranga altındaydı. Ülkenin başbakanı biz şunu yapacağız dediğinde dünyada yapamazsın diyenlerin olduğu yıllardı.

1962’li yıllarda Kıbrıs’ta Müslümanlar, Türkler katlediliyordu. Türkiye diyordu ki bunu durduralım, diyorlar ki sen karışma. Orada Türkler var, dediğimizde sıkıysa karış diyorlardı. Limandan gemilerimiz Kıbrıs’a hareket ediyordu, geri dönün yoksa sizi batırırız diyorlardı. Bir devletin kendi savaş gemisini kendi karasularında yüzdürememesi ne demektir. İnat ettiğin zaman ise senin bütçeni 70 sente muhtaç hale getiriyorlardı. Kendi iradesini ortaya koyamayan bir devlet esaret altındadır, tutsaktır” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Kendine de, bölgesine de, dünyaya da yetiyor

Türkiye eskiden kendine yetmeyen bir ülkeydi. Şimdi ülkemizin gücü şu an kendine de yetiyor, bölgesine de yetiyor, dünyaya da yetiyor diyen Mustafa Şen:

“Dediler ki ’İdlib’e giremezsiniz’ biz dedik ki ’gireriz’ girdik. Fırat Kalkanı harekatını yapamazsınız dediler yaptık. Somali’de olamazsın, olduk. 15 sene önce yani bu esaret zincirini kırmaya başladığımızda milli savunmamızı oluşturan tesisatın, alet adavetin yüzde 10’unu 15’ini üretebiliyordu Türkiye, yüzde 80’ini dışarıdan alıyorduk. Bugün ise bu oran yüzde 65’lere çıktı.

2023 Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle bir hesaplama yapıldığında, bitmek üzere olan projelerimiz var, o yıl bitecek olan projelerimiz var ve onlarla birlikte milli savunmamızı oluşturan tesisat oranı yüzde 75’e çıkacak.” Dedi.

Makas daralıyor

97’li yıllarda Almanya ile Türkiye’yi kıyaslayan Mustafa Şen, Almanya’nın Türkiye’den 15 kat büyük olduğunu, şimdi ise Almanya’nın Türkiye’den 3 kat büyük olduğunu söyledi.

Aradaki makasın hızla daralmasının Almanları çıldırttığını belirten Şenbu yüzden Almanların 3. Hava alanının yapılmasını istemediklerini ifade etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz