2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

SEBZE HALİ ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 1 Temmuz 2018 - 21:07:56
SEBZE HALİ ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya sebze halindeki kapasite yetersizliği ve ne hoş görüntülerin Antakya’ya yakışmadığını belirterek Hatay Büyükşehir Belediyesini göreve çağırdı. Çinçin, yaptığı açıklamada: “Uygarlığın var olduğu bir alanda yaşamak insanlığın var olmaya başladığından beri arzuları ve ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Ülkemiz son dönemde kentleşme konusunda ciddi bir gelişim süreci içerisindedir. […]

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya sebze halindeki kapasite yetersizliği ve ne hoş görüntülerin Antakya’ya yakışmadığını belirterek Hatay Büyükşehir Belediyesini göreve çağırdı.

Çinçin, yaptığı açıklamada:

cincin-mektu“Uygarlığın var olduğu bir alanda yaşamak insanlığın var olmaya başladığından beri arzuları ve ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Ülkemiz son dönemde kentleşme konusunda ciddi bir gelişim süreci içerisindedir. Kentleşme süreci yaşanırken bu süreçten etkilenen yerlerde yeşil alan tahribatları, çevre kirliliği ve bunlara benzer olumsuz etkilerle karşılaşılıyor olsa da ülkemizde uygar kentleşmeye örnek şehirlerin de ortaya çıktığını görüyoruz.

Antakya, tarih boyunca en büyük medeniyetlerin hüküm sürdüğü, Roma İmparatorluğu’nun en önemli şehirlerinden birisi olma özelliği taşımış, döneminde nüfus olarak dünyanın en büyük şehirlerinden birisi olma sıfatını taşımış bir şehirdir.

Antakya’da uzun yıllardır Belediyecilik anlamında önemli adımlar atılmamış olup kentimiz günü kurtarma stratejileriyle artık yaşamanın oldukça zorlaştığı bir yer haline gelmiştir. Trafik yoğunluğu, yanlış ve bilinçsiz yapılaşma ve daha birçok sorun çözülmeyi beklemektedir. Her şeyin izahının olduğu bir yapıda yaşıyor olsak da size aşağıda resimleri ile göstermiş olduğumuz yer ne Irak’da ne Afganistan’da ne de başka bir üçüncü dünya ülkesindeki bir pazar yeridir. Burası medeniyetler beşiği; Antakya’nın Sebze Halidir.

hl1

9 yıldır önce Antakya ve sonrasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Lütfü Savaş’ın şehrimize kazandırdığı HADO, UNESCO ve EXPO 2021 güzel hedefler olmakla beraber, böylesine çağ dışı, meyvelerin ve sebzelerin yerlerde sergilendiği, esnafın ve odamız üyelerinin son derece zor şartlarda ticaret yapmaya çalıştığı bu sebze halinin durumu hiçbir Antakyalının kabul etmeyeceği bir hale gelmiştir. Neredeyse her gün tarafımıza gelen şikayetlerin başında Antakya Sebze Hali’nin giriş ve çıkışlarındaki sorunlar, bölgedeki trafik yoğunluğu, inanılmaz seviyelere gelen hijyen sorunu ve tüm bu sorunlar ile birlikte gelişen sebze hali çevresindeki 00:00-05:00 saatleri arasında denetimsiz ve kayıt dışı satışların artarak devam etmesi gelmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi belediyeciliğin anayasası olan bu hizmet uygun bir şekilde verilmediği halde esnaftan kira ve hizmet bedeli alınmaktadır.

Artık kangren haline gelen bu konuya bir an önce el atılmasını diliyor ve bu sorunun çözülmesi ile ilgili yetkili kurumları bir an önce göreve davet ediyoruz.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz