ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

Sayın Lütfü Savaş’a…İKİ SORU SORALIM…
 • TamerYAZAR
  • Tamer YAZAR
  • tamer@sonsuzhaber.net
  • 9 Nisan 2018 - 01:01:09

Başkalarının sorularıyla İDARE etmeyin, KENDİ sorularınızı sorun… Başkaları ayağa kalkmış DEMEYİN, siz de KALKIN… KONUŞTULAR demeyin, fırsatınız varken eldekine SİZ bir şeyler ekleyin… En çok da, SORGULAYIN… Sorgularken etrafınıza BAKIN… Hayata… Ama bakıp geçmeyin… GÖRÜN… Şu ana kadar yaşadıklarınızın ne kadarını ANLAYARAK yaşamışsınız, bunu GÖRÜN… Anlamadıklarınızın sizi ne kadar işgal ettiğini de…

Özetle mi ?

Ertelemeyin…
Ne kendinizi, ne kelimelerinizi…
Ne kelimelerinizi, ne cümlelerinizi…

Bugün siz buna dair düşünün, ben kendi sorularımı sorayım…

DÜŞÜNÜN derken, ciddi ciddi DÜŞÜNÜN istiyorum ama ! Düşünmenin ne kadar önemli olduğunun altını çizerek söylüyorum… Bunu söylerken de, J. Maxwell’in şu tespitini hiç ama hiç unutmayın da istiyorum… “Çok fazla düşünmemiz, önemli insanların işine gelmiyor… Uyanmanız ve anlamanız gerek ! Hayatınızı televizyonlarla, eğlenceyle yönlendiren insanlar var ve siz bunun farkında bile değilsiniz…”

Peki, sorularım mı ?

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yönetimi’ne…
Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a…

Şimdi ilk sorumuza ve buna dair ilk KURUMSAL twitter mesajımıza geçelim mi ?

“Her şeyin başı sağlık. Bu sebeple altyapı çalışmalarına önem veriyoruz. İçmesuyu projemiz kapsamında il genelinde paslanmış, içi toprak dolu boruları yeniliyoruz.” (11:39 AM – 26 Mar 2018)

Vatandaşların teşekkürüne dair de bir mesaj var…

-HATSU’ya konuşan vatandaşlar, “Bugüne kadar bu borulardan su içtiğimize inanamıyoruz, kanser gibi hastalıkların nereden geldiğini anlar olduk. Bu borulardan su içilecek gibi değil.” dedi. Vatandaşlar, sağlığımız için mücadele eden Başkanımız Savaş’a ve HATSU’ya teşekkür etti. (1:16 PM – 26 Mar 2018)

Güzel…

Hizmet de, yapılan da…
-Enkaz devraldık- edebiyatı da…
Ama üstüne eklenen o BUGÜN de…

Günlerdir, Antakya kent merkezinde, eski Müze binası önünde kurulan bir SERGİ’de, dünden devralınan o ENKAZ vatandaşlara gösteriliyor… Bu yapılırken de, “Her şeyin başı sağlık” diye de ekleniyor ! Ama sormak lazım o ‘her şeyin başı sağlık” denen şeye !

Bu SERGİ’nin hemen yanı başındaki Asi Nehri üzerinde uçmaya devam eden milyonlarca sineğin kalabalığında ilerleyenler de sizlerin HİZMET etmeye çalıştığınız vatandaşlar değil mi ? Peki, bu konuda NE yaptınız, soralım mı ? Şu ana kadar ne TEDBİR aldınız hatta !

Hani, hatırlatalım…

Benzer bir ENKAZ orada da duruyor, ki oradaki EDEBİYAT’ın da yeni bir BUGÜN’e ihtiyacı var… Yoksa EMEĞE sağlık, yapılan önemli ! Ama yanı başınızdakini görmeden ‘SAĞLIK’ deyişiniz gülümsetiyor ! Ondan…

Şimdi gelelim ikinci sorumuza…

Sayın Savaş, 28 Şubat Çarşamba günü FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ‘Çalar Saat’ programının canlı yayın konuğu olmuştu hani ve o çok tartışmalı PARK İÇİNE İMAR PLANI başlığında konuşmuş, kamuoyunda oluşan TARTIŞMAYI bertaraf etmek için de, ‘Atatürk Parkı’nda gerçekleştireceğimiz proje için Hatay’da ANKET YAPACAĞIZ. Anketteki SONUCA GÖRE de hareket edeceğiz’ demişti… Peki, aradan geçen 28 günde beklenen o ANKET’e dair hiçbir çalışma yapılmazken, kent içindeki Billboard’lara eklediğimiz o “Atatürk Parkı Kültür Merkezi Projesi, gelişen Hatay’ımızın sosyal ve kültürel hayatına büyük katkı sağlayacak bir proje olacak. Bir tane bile ağaç kesilmeden yapılacak Kültür Merkez, Hatay’ımızın gurur projesi olacak. Hatay’ımıza hayırlı olsun” ifadesi de ne, soralım mı ?

ANKET yaptınız ve ONAY aldınız da haberimiz mi yok ?

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz