BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

SAVAŞ:Hatay’ı Karıştırmak İsteyenlere Karşı Direndiysek Bunda Muhtarlarımızın Çok Etkisi Var!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 23 Ekim 2017 - 22:13:27
SAVAŞ:Hatay’ı Karıştırmak İsteyenlere Karşı Direndiysek Bunda Muhtarlarımızın Çok Etkisi Var!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) Lütfü Savaş, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Harbiye Boğaziçi Restoran’da düzenlenen ‘Çözüm Ortağı Muhtarlar Buluşması’nda Hataylı muhtarlarla bir araya geldi. Gerçekleştirilen etkinliğe Başkan Savaş’ın yanı sıra; HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HBB Muhtarlar Daire Başkanı Durmuş Yıldırım, HATSU İnsan Kaynakları Şube Müdürü Metin Savaş, […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) Lütfü Savaş, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Harbiye Boğaziçi Restoran’da düzenlenen ‘Çözüm Ortağı Muhtarlar Buluşması’nda Hataylı muhtarlarla bir araya geldi.

Gerçekleştirilen etkinliğe Başkan Savaş’ın yanı sıra;

HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HBB Muhtarlar Daire Başkanı Durmuş Yıldırım, HATSU İnsan Kaynakları Şube Müdürü Metin Savaş, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz,Akdeniz Muhtarlar Konfederayonu Başkanı ve aynı zamanda Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü, ilçe dernek başkanları ile muhtarlar katılım gösterdi.

Muhtarlar buluşmasında konuşan başkan Savaş:

” Bugün yıllardır yapmış olduğumuz güzel toplantılardan birini daha gerçekleştiriyoruz. Hepinize katılımızdan dolayı teşekkür ederek muhtarlar gününüzü tebrik ederim.

Şu anda burada muhtar kardeşlerime karşı gerçekten hissettiklerimi konuşuyorum. Çünkü ben Antakya Belediye Başkanı olduğum zamandan itibaren önce Antakya ama iki yıldan itibaren de Hatay’daki tüm muhtarlarımızla Hatay’ın birliği, bütünlüğü ve kardeşliği için birlikte mücadele verdik. Belediye başkanlarımız, muhtarlarımız ve kanaat önderimizle yapmış olduğumuz toplantılarımızda muhtarlarımız daima heyecanlı bir şekilde başı çekti ve bu toplantıların çok büyük bir kısmına da ev sahipliği yaptı” dedi.

SAVAŞ:“30 BÜYÜKŞEHİR ARASINDA EN FAZLA HİZMET EDEN BELEDİYEYİZ”

Başkan Savaş:

“6 yıla aşkın bir süredir Ortadoğu’daki savaşın gölgesine maalesef Hatay’ı da karıştırmak isteyen iç ve dış güçlere karşı biz hep birlikte direndiysek bunda muhtarlarımızın çok etkisi var. En çok bu nedenle sizleri çok seviyorum.

Bir olmazsak iri olamayız, iri olmazsak da diri kalamayız. Seçimlerde herkes farklı siyasi partilere oy verebiliyor, ama vatanın bütünlüğü, bayrağın yüceltilmesi ve Cumhuriyet’in korunması akla geldiği zaman hep birlikte tek vücut olmak hepimizin yapması gereken vazifedir. Tabii ki zaman zaman sizlerin isteklerine her zaman karşılık veremiyoruz tek başınıza seçim kazandığınız için sorunlarınızı da tek başınıza halletmeye çalışıyorsunuz. Ama sizlerin çözüm ortağı büyükşehir ve ilçe belediyeleriniz. Bizim imkanlarımız kısıtlı ama biz bu imkanlarımızı Hatay’da 600’e yakın muhtarımıza ve mahallemize götürme gayreti içerisindeyiz. Ama 30 tane büyükşehir belediyesi var bunların içerisinde en fazla organize olan en fazla alt yapıyla uğraşan ve en fazla yolla uğraşan büyükşehir belediyesi Hatay Büyükşehir Belediyesidir” açıklamasında bulundu.

SAVAŞ:“BİZİM BU SERHAT ŞEHRİ SİLAHLA DEĞİL; SEVGİYLE, MANTIKLA, KARDEŞLİKLE VE KUCAKLAŞMAYLA SAVUNMAMIZ LAZIM”

Başkan Savaş, konuşmasının devamında;

” Belki bir dönem sonra görevimizi başka kardeşlerimize arkadaşlarımıza devredeceğiz. Ama bu ülkenin birliği bütünlüğü ve her şeye rağmen bu ülkenin kalkınması, güçlü bir devlet olarak hayatına devam etmesi bizlerin elinde. Bizler nöbetimizi düzgün tutarsak, nöbetimizde samimi olup birbirimize sevgiyle sarılırsak ve birbirimizin göz bebeğine bakacak kadar birbirimizi seversek bu vatanda hiçbir sıkıntı çıkmaz, serhat şehrimiz Hatay’da hiçbir problem olmaz. Topluma bir kez fitne girdi mi o fitne yüzyıllarca devam eder. Bir Kerbela olayı var 1400 yıldır devam ediyor. Irak’ta, Libya’da Filistin’de Mısır’da ve Suriye’de fitne devam ediyor.

Hatay’da birlik ve beraberlik çok önemli. Çünkü burası çok renkli bir coğrafya olduğu ve Ortadoğu’ya da çok yakın olduğu için fitneyi en çok buradan çıkarmak istiyorlar. Bizim bu serhat şehri silahla değil sevgiyle mantıkla, kardeşlikle ve kucaklaşmayla çok iyi savunmamız lazım. Biz bunu yaptığımız zaman vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Bence görevimiz burada başlıyor. Biz görevimizi çok iyi yaparsak, vatanımıza karşı insanımıza karşı ve gelecek nesillerimize karşı en büyük vazifemizi yerine getirmiş oluruz. Bizi burada buluşturan tüm büyüklerime ve kardeşlerime teşekkürlerimi iletiyorum ve en kötü günümüz böyle olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz