ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

SAVAŞ:Bir Belediye Başkanı Paslı Boruların Değişimini Yapmıyorsa Şehre İhanet Ediyordur!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 11 Şubat 2018 - 19:09:08
SAVAŞ:Bir Belediye Başkanı Paslı Boruların Değişimini Yapmıyorsa Şehre İhanet Ediyordur!

Mazman Medya Grup Radyolarında gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp- sunduğu Günışığı adlı gündem programının canlı yayın konuğu olan Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Hatay genelinde yapılan altyapı yatırımlarına ve Asi Nehri’ne yönelik çalışmalara açıklık getirdi.  Hatay’ın her noktasında altyapıdan üstyapıya kadar var olan eksiklerin farkında olduklarını, temiz çevre ve sağlıklı yaşam için mücadele ettiklerine vurgu yapan […]

Mazman Medya Grup Radyolarında gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp- sunduğu Günışığı adlı gündem programının canlı yayın konuğu olan Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Hatay genelinde yapılan altyapı yatırımlarına ve Asi Nehri’ne yönelik çalışmalara açıklık getirdi. 

Hatay’ın her noktasında altyapıdan üstyapıya kadar var olan eksiklerin farkında olduklarını, temiz çevre ve sağlıklı yaşam için mücadele ettiklerine vurgu yapan Başkan Savaş,  Asi Nehri’nin hem kendileri hem de kent için çok önemli olduğunu ifade etti.

Başkan Savaş, Asi Nehri’ne temiz su deşarj edecek dünyada 5., Avrupa’da 2., Türkiye’de ise en büyük kapasiteye sahip Küçükdalyan-Atıksu MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi’nin yüzde 90’ının tamamlandığını ve membran sisteminin aksamlarının, kollektör hattı çalışmalarının yapıldığını açıkladı.

Merkez ilçeler Antakya ve Defne’nin iki yakasından akan atıksuları tahliye etmek amacıyla 1200’lük dev borularla 3 bin 670 metre hattın döşendiğini açıklayan Başkan Savaş, kanal bağlantılarının ise bir kısmının tamamlandığını ve yaz öncesinde tamamlanacağını bildirerek, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Asi Nehri’ne saniyede 200’litre temiz su bırakacaklarını, fıskiye, yeşillendirme ve ışıklandırma çalışması yapacaklarını müjdeledi.

“Bütün Hizmetimiz, Çocuklarımıza Güzel Bir Hatay Bırakmaktır”

Yapılan altyapı projelerinin diğer kurumlar ile koordineli ve düzenli bir şekilde ilerlediğine değinerek, altyapının iyileşmesi adına önemli projeler gerçekleştirildiğini ve hayata geçirildiğini altını çizen Savaş:

“Altyapı için hakikaten çok uğraşıyoruz. Ben biliyorum hemşehrilerimiz bizi seviyor bizde onları seviyoruz. Ama bütün hizmetimiz çocuklarımız ve torunlarımıza güzel bir Hatay bırakmak içindir” dedi.

“Bir Belediye Başkanı Paslı Boruların Değişimini Yapmıyorsa Şehre İhanet Ediyordur”

Kanserojen ve asbestli boruların sağlık açısından önemine dikkat çekerek Hatay genelinde yıllardır kullanılan paslı boruların yenilendiğini belirten Başkan Savaş, enfeksiyon ve kanser hastalıklarına yol açacak olan bu boruların değiştirilmesi gerektiğinin bilincinde olan bir Belediye Başkanı olarak sağlığa zarar verecek hiçbir şeye sessiz kalmayacağını ve değişimlerin yapılmadığı takdirde ihanet yerine geçeceğini ifade etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz