YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

Savaş, güzel şeyler söylüyor da…Gerçeğimiz başka bir şey fısıldıyor…
 • TamerYAZAR
  • Tamer YAZAR
  • tamer@sonsuzhaber.net
  • 19 Mart 2018 - 03:57:52

‘Suskun insanın içi sözcük kuyusudur’, derler… SUSKUN olanlarımızın bu kadar çok olduğu bir coğrafyada, içi sözcük dolu ne de çok kuyumuz var, düşündünüz mü hiç ? Ne birikmiştir kim bilir ! Neler biriktirilmiştir !

Ertelenmiş milyonlarca fısıltıdan ibaret olmak, korkutucu aslında… Onca birikmişe rağmen, susmak, korkutucu ! Hiç merak ettiniz mi, ‘onlar konuşmadığında yerlerini ne ya da kim alıyor’ diye ? Susturduğunuz onca sözcüğü kendi kuyunuza tıka basa doldurduğunuzda sizden geriye kalan ‘neye ya da kime benziyor’ diye !

Çünkü hayat denen şeyden bahsediyoruz !
Avuçlarımızın orta yerinde duran şeyden !
Parmaklarımızın arasından kayandan !

Bu öyle bir şey ki, hakkını vermek lazım o yüzden…

Lord Fischer demiş ya…

Az korkun, çok ümit edin;
Az yiyin, çok çiğneyin;
Az konuşun, çok şey ifade edin;
Az kızın, çok sevin;
İyi şeyler sizindir…

Sanırım ben en çok, “az konuşun, çok şey ifade edin” kısmında durdum… Çok konuşup az şey söyleyenlerin memleketinde, AZ ama ÖZ konuşanları özledim ! Konuşurken, kelimelerinin dahi ceketini ilikleyenlerin uzağında, BURADAYIM diyen cesur yaşamları özledim !

Bugün de biraz buna dair konuşalım mı ?
Konuşurken de sorularımızı soralım…

Büyükşehir Belediyesi’ne…
Başkanı Lütfü Savaş’a…

Oldukça sık konuşan isimlerden biri, Lütfü Savaş… TV programlarından gazetelere, elinde avucunda biriktirdiği tüm projeleri anlatma çabasında, ki konumu itibariyle de haklı ! Kendini anlatmalı ! Bu kenti anlatmalı ! Var olanı, kalanı, kalabileni…

O kalanlar adına O NE SÖYLEMİŞ, ona bakalım mı ?
Ardından da söylenenlere biz bir şeyler ekleyelim mi ?

İlk başlığımız EMITT olsun !

Son açıklamalarından birinde, geride kalan EMİTT Fuarı kapsamında kurulan en güzel standın Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu vurgulamış Savaş, ki en dikkati çeken kısmında da Uzun Çarşı’ya işaret etmiş…

Aslında, Cannes’dan İstanbul’a, eldeki MAKETLERİN ya da GÖRSELLERİN görkemli detayları arasında ilerlemek keyiflidir… Elinizdeki şehri bu SANAL detaylarla pazarlamaya çalışmak da…

Ama şöyle bir şey de var !

Sayın Savaş, yönettiği şehrin Uzun Çarşısı’na girince ciddi ciddi ne görüyor, merak ediyoruz ! Bizim gördüğümüzden farklı bir şey mi ? Sahi, kaç senedir Antakya özelinde YEREL idareci olarak çalışıyor ? Peki, eldeki ÇARŞI kaç senedir bakımsızlığı ile gündemde ? Dükkanlarının (içerik açısından) karmaşasından çatı sorunlarına, zemindeki yamalı bohça halinden içindeki tarihi emanetlerin VAZGEÇMİŞ fotoğraflarına, ne kadarını adımlamış ?

Soruyorum…

Çünkü eldeki UZUN ÇARŞI’nın görkemli maketleri ya da görsel sunumları ile yarattığı ŞEHRE davet ettiklerine nasıl bir gerçeklik sunmak istiyor, merak ediyoruz ? Başka bir şey daha merak ediyoruz aslında ! Görme engelliler için kaldırımlar üzerine yaptığınız kılavuz çizgilerin üzerinden otobüs duraklarını ne zaman kaldırırsınız, en çok bunu ! O kaldırımlara eklediğiniz ASFALT rampalarınızı ne zaman değiştireceğinizi de ! Antakya’nın göbeğindeki Cumhuriyet Meydanı’nı, parça parça edilmiş halinden uzakta, hak ettiği görselliğe ne zaman kavuşturacağınızı da ! ‘HATAY, KİMLİĞİ OLAN BİR ŞEHİR’ derken, balık pazarının olduğu meydandan indirdiğiniz 3 SEMAVİ DİN’in sembollerine yeniden ne zaman sahip çıkacağınızı da ! Ha bire kazdığınız yollarda ne zaman PERDE diyeceğinizi de ! Botanik EXPO’yu alan bir kentin dişe dokunur tek parkı içine BETON dökmekten ne zaman vazgeçeceğinizi de !

Haklısınız…
Merak ettiklerimiz çok…
Peki, cevaplarınız da çok mu ?

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz