BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

Satranç Tutkunları ARSUZ’DA Buluşacak!
  • Ana Sayfa » ARSUZ
  • 5 Ekim 2017 - 00:58:35
Satranç Tutkunları ARSUZ’DA Buluşacak!

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban ile birlikte bu yıl Arsuz’da dördüncüsü düzenlenecek olan 2017 Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası’nın protokolünü imzaladı. Arsuz Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle 16 -21 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan şampiyonanın detaylarının da konuşulduğu ziyarette, Satranç Federasyonu Temsilcisi Sultan Daban, satranç […]

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban ile birlikte bu yıl Arsuz’da dördüncüsü düzenlenecek olan 2017 Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası’nın protokolünü imzaladı.

Arsuz Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle 16 -21 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan şampiyonanın detaylarının da konuşulduğu ziyarette, Satranç Federasyonu Temsilcisi Sultan Daban, satranç sporunun Arsuz’da önemli bir yer edinmesine imkan sunan Başkan Nazım Culha’ya hem şampiyonaya katkılarından, hem de Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu seçimlerindeki desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Üç yıldır Arsuz’da düzenlenen Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası’na katılan tüm sporcuların ve hakemlerin ilçeden memnuniyetle ayrıldığını belirten Sultan Daban:

“Türkiye Şampiyonası’nın Arsuz’la bütünleşmesi çok güzel, üç yıldır bıraktığı intibalar çok güzel, sporcuların kavuşmaları ve vedalaşmaları çok güzel.. Bu yıl da inşallah sizlerin destekleriyle şampiyonamızın dördüncüsünü 16-21 Ekim’de gerçekleştireceğiz. Sizlere, desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

“Satranç sporunu önemsiyoruz”

Arsuz’da bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası’nın hayırlı – uğurlu olması temennisinde bulunan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’da:

“Satranç sporu, beyin sporudur. Mutlaka desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Ulusal düzeyde bir turnuvanın ilçemizde yapılmasının hazzını bu yıl da yaşayacağız.  Sizin gibi duayen bir isim de işin içinde. Onun için de çok memnunuz. İnşallah bu yıl, şampiyonamızın dördüncüsünü düzenleyeceğiz. Bu turnuva bizlere büyük bir keyif veriyor. Genç beyinlerin bu yarışmayı yaparken hakikaten gözleri parlıyor. Önemli bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum. En büyük katkıyı siz sunuyorsunuz. Sizin şahsınızda Satranç Federasyonu’na teşekkür ederiz. Siz zaten Arsuz’u ve Hatay’ı temsilen federasyon yönetimindesiniz. Sizin satranç sporuna daha nice katkılar sunacağınıza inanıyoruz. Bu turnuvanın da ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Belediye olarak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere önem verdiklerini anlatan Başkan Nazım Culha, nikah salonunda bulunan çok amaçlı salonunun yanı sıra  yapım süreci devam eden Gökmeydan Kültür Merkezi’nin tamamlanmasıyla da  ilçeye kazandıracakları yeni salonların kültürel ve sportif bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacağına ve ilçedeki salon sıkıntısına da son vereceğine vurgu yaptı.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz