YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

SAMANDAĞ’DA MERYEM ANA YORTUSU VE ÜZÜM BAYRAMI!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 19 Ağustos 2019 - 22:36:13
SAMANDAĞ’DA MERYEM ANA YORTUSU VE ÜZÜM BAYRAMI!

Samandağ Vakıflı Mahallesi’nde ‘Meryem Ana Yortusu ve Üzüm Bayramı’ kutlandı. Meryem Ana Kilisesi’nde Hatay Ermeni Kiliseleri din görevlisi Avedis Tabaşyan’ın yönettiği ayinde ilahiler okundu ve dualar edildi. Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, yapılan ayine katıldı. Ayinin ardından bahçede katılımcılara üzüm ve geleneksel yemek ‘Hrisi’ dağıtıldı. Tabaşyan, yaptığı konuşmada her yıl olduğu gibi bu yıl da […]

Samandağ Vakıflı Mahallesi’nde ‘Meryem Ana Yortusu ve Üzüm Bayramı’ kutlandı.
Meryem Ana Kilisesi’nde Hatay Ermeni Kiliseleri din görevlisi Avedis Tabaşyan’ın yönettiği ayinde ilahiler okundu ve dualar edildi.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, yapılan ayine katıldı. Ayinin ardından bahçede katılımcılara üzüm ve geleneksel yemek ‘Hrisi’ dağıtıldı.

Tabaşyan, yaptığı konuşmada her yıl olduğu gibi bu yıl da Meryem Ana’nın göğe yükselişini kutladıklarını ifade ederek yurt içi ve yurt dışından ilçeye özel misafirlerin geldiğini belirtti.

Tabaşyan:

“Her sene yaşadığımız o güzel halay, o güzel eğlence, mutluluk bu sene Alevi kardeşlerimizin, Alevi komşularımızın Gadir-i Hum Bayramlarıyla bütünleşti. Sanırım dün geceden bugüne herkes Samandağ’dan bayram coşkusunu bütün dünyaya örnek olarak gösterdi. Dünyada barış nidaları atılırken, burada nida değil yaşanan bir gerçeği ortaya koydu” dedi.

Hataylı olmaktan gurur duyduğunu belirten Tabaşyan:

“Yaşanan bir şehir, yaşanıldığını gösteren bir şehir, kardeşliğin bu dünyadaki en büyük değer olduğunu gösteren bir şehir ve böyle de devam etmesini temenni ediyoruz. Bütün dualarımızı bu yönde ettik. Tanrı bütün ülkemizi korusun” diye konuştu.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, yaptığı açıklamada;

“Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan ilçemize bağlı Vakıflı Mahallemizde, ‘Meryem Ana Yortusu’ bayramı kapsamında düzenlenen ayine katıldık ve Ermeni vatandaşlarımızla bayramlaştık. Bu özelliğiyle ilçemiz Türkiye’nin örnek ilçesi konumundadır. Bu vesileyle Tüm Ermeni vatandaşlarımızın Meryem Ana Yortusu Bayramını tüm kalbimle kutluyor, Barış ve kardeşliğimizin daim olmasını diliyorum” dedi.

Vakıflı Mahallesi Muhtarı Berç Kartun da Meryem Ana Yortusu’nu her yıl olduğu gibi bu yıl da en içten duygularla kutladıklarını belirtti.

Vakıflı Mahallesi Ermeni Cemaati Başkanı Cem Çapar da,Meryem Ana Yortusu’nun bu yıl Alevi komşularının Gadir-i Hum bayramıyla aynı güne denk geldiğine dikkat çekerek:

“Beraber kazanlarımızı kaynattık. Dualarımız beraber yerden göğe yükseldi. Anadolu’da gerçekleştirdiğimiz bu kardeşlik ortamımızın bütün dünyaya örnek olmasını diliyoruz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz