BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

Samandağ ve Arsuz İlçeleri Bir Çıkmaz Sokak Olmaktan…
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 15 Mart 2019 - 02:27:58
Samandağ ve Arsuz İlçeleri Bir Çıkmaz Sokak Olmaktan…

Hatay Valisi Rahmi Doğan beraberindeki daire müdürleri ile birlikte Samandağ’da Çevlik–Arsuz yolunda başlayan çalışmaları yerinde inceledi. ÇEVLİK–ARSUZ YOLU TRAFİĞE KAPATILDI Çevlik – Arsuz yolunda çalışmalar başlamış olup Çevlik –  Arsuz yolu trafiğe kapatıldı. Bununla ilgili Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından yapılan açıklamada; “Samandağ ilçesi Çevlik Tatil Köyü ve Arsuz ilçesi Kale Mahallesini birbirine bağlayacak olan […]

Hatay Valisi Rahmi Doğan beraberindeki daire müdürleri ile birlikte Samandağ’da Çevlik–Arsuz yolunda başlayan çalışmaları yerinde inceledi.

154047_samandag-arsuz-cevlik-yol-2

ÇEVLİK–ARSUZ YOLU TRAFİĞE KAPATILDI

Çevlik – Arsuz yolunda çalışmalar başlamış olup Çevlik –  Arsuz yolu trafiğe kapatıldı.

Bununla ilgili Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından yapılan açıklamada;

“Samandağ ilçesi Çevlik Tatil Köyü ve Arsuz ilçesi Kale Mahallesini birbirine bağlayacak olan sahil yolunun yapım çalışmaları başladı. Bu çalışmaların hemen ihale edilmesi ve akabinde çalışmaların başlaması son derece sevindirici. Bu yolun vaat edilen süre içinde bitirilmesi ve turizmin canlanmasına katkı sunmasını temenni ederim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”Dedi.

Başkan Nehir, açıklamasının devamında;

“Bu yolun tamamlanmasıyla birlikte Samandağ ve Arsuz ilçeleri bir çıkmaz sokak olmaktan kurtulacak ve bu ilçelerimizin gelişimine katkı sunacaktır. Buna inanıyorum.İki ilçe arasındaki yolu kısaltarak iki ilçenin ekonomisine katkı sunacak, turizmde evrensel sevginin yakalanmasında önemli yer teşkil edecektir. Bunun sonucunda iki ilçenin doğal ve tarihi yerleri tanıtıldığı takdirde turizme önemli katkıları olacak, inanç turizmi canlanacak ve yöre halkına ekonomik getirileri olacaktır.

İlçemize gelen konuklarımız, İskenderun ve Arsuz’a gitmek için Antakya, Belen ve Defne  ilçeleri üzerinden gitmek zorunda kalmaktadır. Arsuz ve İskenderun’dan gelen tarım ürünleri uzak mesafe katetmek zorunda kalmaktadır. Çıkmaz sokak olmaktan kurtulduğumuzda tüm bu olumsuzluklar ortadan kalkacaktır. Bu yolun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz