2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

SAMANDAĞ SEMT PAZARI Yeniden Açıldı!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 20 Nisan 2020 - 13:40:04
SAMANDAĞ SEMT PAZARI Yeniden Açıldı!

Samandağ Belediyesi tarafından çiftçilerin mağduriyetini ortadan kaldırmak ve vatandaşların meyve sebze ihtiyacını daha kolay karşılayabilmeleri amacıyla Semt Pazarı yeniden açıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Samandağ Belediyesi tarafından her hafta Pazartesi günü kurulan semt pazarı dahil olmak üzere bütün mahallelerde kurulan pazarların faaliyetleri durdurmuştu. Koronavirüs  tedbirleri kapsamında pazarda gerekli bütün önlemler alındı. Giriş ve çıkış noktaları ayrı […]

Samandağ Belediyesi tarafından çiftçilerin mağduriyetini ortadan kaldırmak ve vatandaşların meyve sebze ihtiyacını daha kolay karşılayabilmeleri amacıyla Semt Pazarı yeniden açıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Samandağ Belediyesi tarafından her hafta Pazartesi günü kurulan semt pazarı dahil olmak üzere bütün mahallelerde kurulan pazarların faaliyetleri durdurmuştu.

Koronavirüs  tedbirleri kapsamında pazarda gerekli bütün önlemler alındı.

Giriş ve çıkış noktaları ayrı bir şekilde organize edilen pazarda Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından pazara giriş yapan vatandaşlara maske ve eldiven dağıtarak girişte ateş ölçümü yapılıyor. Esnafların tezgahları arasında en az 3 metre bırakılarak dizayn edilen pazarda Zabıta ekipleri vatandaşlar arasında sosyal mesafenin korunması ile ilgili de denetimler yapılıyor.

Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, pazarda esnaf ve vatandaşlara maske ve eldiven dağıtarak Pazar esnafını ziyaret ettiler ve alışveriş yaptılar.    

Pazar esnafı tarafından memnuniyet ve samimiyetle karşılanan İlçe Kaymakamı Murat Kütük ve Başkan Eryılmaz, esnaf ve vatandaşlar ile ayaküstü sohbet ettiler.

Başkan Eryılmaz, pazarda gereken bütün tedbirlerin alındığını ifade ederek:

Koronavirüse karşı tedbir olarak yaklaşık 1 ay önce Pazar yerini kapattık. Atadan geçen bu süre içerisinde çiftçilerimizin mağduriyetini ortadan kaldırmak ve vatandaşlarımızın sebze meyve ihtiyacını daha kolay, daha uygun fiyata karşılayabilme adına Semt Pazarının yeniden açılmasına karar verdik. Ancak tabi ki gerekli tedbirlerimizi aldık. Sadece İlçemizdeki üreticilerin gelip ürünlerini satabileceği ve sadece sebze meyve satışının yapılabileceği şekilde organize ettik. Pazarın girişinde Zabıta ekiplerimiz tarafından pazara giriş yapan bütün vatandaşlarımıza maske ve eldiven dağıtıyoruz. Aynı şekilde esnaf arkadaşlarımızın da mutlaka maske ve eldiven takmalarıyla ilgili zorunluluk getirdik. Pazar gayet sakin ve iyi bir şekilde devam ediyor. Sayın Kaymakamımızın da bu konuda bize ciddi katkıları oldu.  Kendilerine teşekkür ediyoruz. Pazarda hiçbir karışıklık, yığılma yok, her iki esnaf arasında en az üçer metre mesafeyi korumaya çalıştık. Pazara giren vatandaşlarımızın elleri dezenfekte edilerek pazara girişi sağlanıyor. Giriş çıkışları Zabıta ekiplerimizin kontrolünde gerçekleştiriyoruz.  Bundan sonra her Pazartesi günü aynı şekilde, aynı düzenle ve aynı tedbirlerimizi almak suretiyle pazarımızı kurmaya devam edeceğiz. Virüs tehlikesi geçtikten sonra daha önce olduğu gibi gerek ilçemizde bulunan gerekse ilçe dışından gelen bütün pazarcı esnafımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. “ dedi.

Samandağ Kaymakamı Murat Kütük yaptığı açıklamada:

Koronavirüs tehlikesi bütün dünyayı olduğu gibi bizi de tehdit ediyor. Yaklaşık bir aydır semt pazarımız kapalıydı. Belediyemizin gayretleriyle pazarımız yeniden açıldı, biz de denetledik. Genelge ve yönetmeliklerde ne yazıyorsa burada aynı şekilde uygulandığını memnuniyetle gördük.  Bu sebepten dolayı Belediye Başkanımıza ve belediye görevlilerine teşekkür ediyoruz. Gayet nizami bir Pazar yeri olmuş. Herkese iyi alışverişler diliyorum. İnşallah, eski günlerimize en kısa zamanda dönmeyi umut ediyoruz. “ dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz