MOTİVASYON OTOBÜSÜ HATAY’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

MOTİVASYON OTOBÜSÜ HATAY’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

CHP ANTAKYA’DAN 150 KİŞİLİK EKİPLE 10 BİN EV ZİYARETİ!

CHP ANTAKYA’DAN 150 KİŞİLİK EKİPLE 10 BİN EV ZİYARETİ!

HERKESİ AŞI KONUSUNDA DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

HERKESİ AŞI KONUSUNDA DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

HER TÜRLÜ HUKUKİ VE SOSYAL SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRECEĞİZ!

HER TÜRLÜ HUKUKİ VE SOSYAL SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRECEĞİZ!

Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivaline Davetlisiniz!

Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivaline Davetlisiniz!

SAMANDAĞ HATSU İLÇE HİZMET BİNASI HİZMETE AÇILDI!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 12 Ocak 2018 - 00:51:56
SAMANDAĞ HATSU İLÇE HİZMET BİNASI HİZMETE AÇILDI!

Altyapı hizmetlerinin hızlı, kaliteli ve koordineli şekilde yürütülmesi adına yapımı tamamlanan Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Samandağ Hizmet Binası vatandaşların hizmetine açıldı. Yoğun katılımın olduğu açılış törenine ; Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı, […]

Altyapı hizmetlerinin hızlı, kaliteli ve koordineli şekilde yürütülmesi adına yapımı tamamlanan Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Samandağ Hizmet Binası vatandaşların hizmetine açıldı.

Yoğun katılımın olduğu açılış törenine ;

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı, CHP Hatay eski milletvekili Refik Eryılmaz, Samandağ Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu, Samandağ mahalle muhtarları, HATSU Daire Başkanları, şube müdürleri, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

İkinci En Büyük Proje Samandağ’a Yapılacak

Hatay’da Antakya ve Defne’den sonra en büyük ikinci içmesuyu projesini Samandağ’da gerçekleştireceklerini müjdeleyerek konuşmasına başlayan Başkan Savaş, hizmeti ilçenin merkezine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, belediyenin başka önemli birimlerini de buraya getireceklerini ve vatandaşlar tüm talepleri ile sorunlarını buradan giderebileceğini aktardı.

Köylerde ve mahallelerde yıllardır birikmiş olan sorunları olduğunu belirten Başkan Savaş, bunları tamamlamak için mücadele ettiklerini vurgulayarak:

“Göreve geldiğimizde önce huzur, sonra hizmet dedik. Son zamanlarda ise ekonomi demeye başladık. Bunun içinde huzur lazım ve bunu hep birlikte sağlamaya devam ettik. Hizmetlerimizi ise kent genelinde eşit ve adil bir şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Bu hizmetlerimizi yaparken de önem sırasına göre yapmak için mücadele ediyoruz.‘Dedi.

DENİZ TURİZMİ SAMANDAĞ’A CAN OLACAK

Turizm konusunda atılan adımlara yönelik bilgiler aktaran Başkan Savaş, şehirlerarası ve uluslararası deniz otobüsü seferlerine başlamak istediklerini ve Nisan ayı sonuna kadar bunu tamamlamayı umduklarına dikkat çekerek:

“Bugüne kadar olan hızımızı kesmezlerse (İskenderun, Samandağ, Lazkiye ve Beyrut-Beyrut, Lazkiye, Samandağ ve İskenderun) – (Samandağ, İskenderun, Mersin – Mersin, İskenderun, Samandağ)- (İskenderun, Gazimagosa – Gazimagosa, İskenderun) arası seferlerimize inşallah Nisan sonuna kadar başlamayı hedefliyoruz” dedi.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ufuklara baktığı gibi bakmaya devam edeceğiz” diyen Başkan Savaş, hedeflerinin daima daha ileri olacağını belirterek, katılımlarından ve katkılarından dolayı herkese teşekkür ederek yeni hizmet binasının hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

87 bin 500 Metre İçmesuyu Şebekesi

3.5 yıllık süreç içerisinde atıksuları yaşam noktalarından uzaklaştırmak adına ilçemize 26 bin 500 metre yeni kanalizasyon hattı çalışması yaptıklarını aktaran Çaparali, şebeke yenileme, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında da Altınözü’ne İçmesuyu Dairesi Başkanlığımız tarafından 87 bin 500 metre yeni içmesuyu şebekesi döşendiğini ifade etti.

Yaylıca, Fidanlı, Uzunbağ,  Değirmenbaşı, Avcılar, Çanakoluk, Huzurlu,  Tomruksuyu, Ataköy ve Karaçay mahallelerinin kanalizasyon projelerinin yaptırıldığını belirten Çaparali, Asi Nehri’ne direkt deşarjının önlenmesi için atıksu arıtma tesisi yapılacağını ve yer arama çalışmasının sürdüğünü bildirdi.

Altyapı Eksiklerini Tamamlamak İçin Projeler Hazırlanıyor

Çaparali, ayrıca;Sutaşı, Çöğürlü, Meydan mahallelerinin kanalizasyon projesinin yapıldığını, bununla beraber Mağaracık Mahallesi’nin kanalizasyon projesi tamamlandığını içmesuyu ile birlikte yapılması için İller Bankası’ndan finansman temini için yazısının yazıldığını onaylanmasıyla birlikte ihaleye çıkılacağını müjdeledi.

Mızraklı Mahallesi’nin kanalizasyon ve içmesuyu şebekesinin projesinin tamamlandığını İller Bankası’ndan finansman temini yazısı yazılığını aktaran ÇaparaliGözene Mahallesi’nin kanalizasyon, Çevlik, Kapısuyu ve Vakıflı mahallelerinin  de kanalizasyon projeleri devam ettiğini bildirdi.

Samandağ’ın kendisine 50 milyon TL değerinde bir içmesuyu projesini hayata geçireceklerini belirten Çaparali, Kalkınma Bakanlığı izin vermesi halinde Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan finansmanını sağlayacaklarını ve büyük bir projeyi hayata geçireceklerini belirti.

Çaparali son olarak, Samandağ halkının onuruna yakışır şekilde yapılan binanın Samandağlılara hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Hizmet Edenlerin Yanındayız

Yapılan ve yapılacak tüm hizmetlerin destekçisi olduklarını ifade eden Başkan Mithat Nehir, altyapı ve üstyapı yatırımlarında atılacak adımların meşakketli bir süreç olduğu mesajını vererek:

“Büyükşehirin  bölgesinde kalan çalışmalar  devam ediyor.Yapılacak tüm hizmetlerin takipçisiyiz ve onların yanındayız destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz