Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

SAMANDAĞ BELEDİYESİNDEN DİKKAT ÇEKEN BİR PROJE DAHA!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 28 Ocak 2021 - 18:09:54
SAMANDAĞ BELEDİYESİNDEN DİKKAT ÇEKEN BİR PROJE DAHA!

Samandağ Belediyesi,yeni bir projeyle ilçeyi güzelleştirmeye ve turizm potansiyelini ortaya çıkarmaya devam ediyor. Mülkiyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan 28.000 metrekarelik alan yapılan anlaşmayla birlikte halkımızın kullanımına  kazandırılıyor. Denize yakın olan arazide yapılacak projeyle birlikte ilçenin prestiji yükselmeye devam edecek. Samandağ Belediye binasında yapılan protokol imza töreninde,Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük ve Spor Müdürlüğü’ne […]

Samandağ Belediyesi,yeni bir projeyle ilçeyi güzelleştirmeye ve turizm potansiyelini ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Mülkiyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan 28.000 metrekarelik alan yapılan anlaşmayla birlikte halkımızın kullanımına  kazandırılıyor.

Denize yakın olan arazide yapılacak projeyle birlikte ilçenin prestiji yükselmeye devam edecek.

Samandağ Belediye binasında yapılan protokol imza töreninde,Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı yetkililer bulundu.

İmza töreninin ardından açıklama yapan Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz:

Sevgili hemşehrilerim, sizlere bir müjde daha vermek istiyorum. Stadyum ile kapalı spor salonu arasında 28.000 metrekarelik alanı ilçe spor müdürlüğünde bakanlığın onayıyla ücretsiz olarak belirli bir süreliğine kullanma konusunda mutabakata vardık. Bu alanın kazandırılmasında yardımlarını esirgemeyen Milletvekilimiz Hüseyin Yayman’a,İlçe Kaymakamımız Murat Kütük’e , Hatay Gençlik ve İl Spor Müdürümüz M.Cemil Şensöz’e, İlçe Başkanımız Semir Özdemir’e  katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Her zaman söylüyoruz: Kim Samandağ için taş üstüne taş koyarsa kendilerine minnettar oluruz.

Samandağ Hatay’ın ortak paydasıdır.Samandağ’da yapılan yatırımlar sadece ilçenin değil, Hatay’ın tamamında yaşayan vatandaşlarımızın kullanımına kazandırılacaktır.Bu alana güzel bir proje geliştiriyoruz.İnsanlarımızın dinlenebileceği,güzel zaman geçirebileceği,yürüyüş yapabileceği,çocukların güvenli bir şekilde  oyun oynayabileceği güzel bir alana çevireceğiz.Devredilen bu alanın tüm halkımıza  hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”  İfadelerine yer verdi.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’ın açıklamalarının ardından söz alan Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük:

”Saygıdeğer vatandaşlarımız,  protokolü gerçekleşen alanla ilgili daha önce de başkanımızla birlikte incelemelerde bulunduk.Gerçekten bu alan  bakımsız ve kötü bir durumdaydı. İnşallah başkanımızın yapacağı projeyle birlikte  halkımızın  sosyal,kültürel ve sportif  faaliyetlerini gerçekleştirebileceği güzel bir alan olacak.Bu kolay bir şekilde olmadı ve yaklaşık 7 ay boyunca süreci takip ettik ve bunun neticesinde, milletvekilimizin ve siyasilerimizin desteğiyle bakanlık tarafından onaylandı ve belediyemize devir teslimi yapıldı.Vakit siyaset vakti değil hizmet vaktidir.Siyasetten daha önemli olan Samandağ’ın birlik beraberliği, Hatay’ın güzelliği ve bu güzelliklere kazandırılacak eserlerdir.Bu sebepten dolayı, hizmet kimden gelirse gelsin başımız gözümüz üstünedir.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz