YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

SAMANDAĞ BELEDİYESİNDEN BİR İLK UYGULAMA!
SAMANDAĞ BELEDİYESİNDEN BİR İLK UYGULAMA!

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir , taşerondan kadroya geçen belediye emekçileriyle toplu sözleşme imzaladı. Taşerondan kadroya geçen belediye işçileri belediye hizmet binasından önünden Yeni çarşı salonuna kadar ellerinde “ Toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun .emek en yüce değerdir.”yazılı pankart ile yürüyerek “ Yaşasın alınterimiz”, “Yaşasın iş ,ekmek,özgürlük mücadelemiz“ “işçi ,emekçi dostu başkan” sloganları attılar. Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı […]

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir , taşerondan kadroya geçen belediye emekçileriyle toplu sözleşme imzaladı.

Taşerondan kadroya geçen belediye işçileri belediye hizmet binasından önünden Yeni çarşı salonuna kadar ellerinde “ Toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun .emek en yüce değerdir.”yazılı pankart ile yürüyerek “ Yaşasın alınterimiz”, “Yaşasın iş ,ekmek,özgürlük mücadelemiz“ “işçi ,emekçi dostu başkan” sloganları attılar.

Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı salonuna kadar yürüyen işçiler  salona geçerek coşkulu bir törenle  sendikal haklarına kavuştular.

Devrimci İşçi Sendikaları Genel Başkanı  (DİSK )Kani Beko,Disk Genel İş Araştırma Dairesi Başkanı  Mehmet  Güleryüz, DİSK Genel İş Hatay Şube Temsilcisi Yusuf Berkyürek, CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu’nun  katılımıyla Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı salonunda  imza töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen imza törenine ayrıca;

CHP İl yöneticileri , CHP ilçe başkanları, Samandağ belediye başkan yardımcıları, sivil toplum temsilcileri, Oda başkanları, belediye meclis üyeleri, Muhtarlar, birim müdürleri ,belediye önceki dönem  başkanları,işçiler,emekçiler, işçi aileleri ve vatandaşlar katılarak coşkuyu paylaştılar.

DİSK GENEL BAŞKANI KANİ BEKO  :BAŞKAN NEHİR, SEÇİLDİĞİ İLK GÜNDEN BERİ ADAM GİBİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPACAĞININ  SİNYALİNİ VERDİ

Disk Genel-İş Başkanı Kani Beko,yaptığı konuşmada :

”Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ,Samandağ’a ilk geldiğimizde Samandağ’da adam gibi belediye bakanlığı yapacağının sinyallerini zaten vermişti. Biz kendisiyle ilk yapmış olduğumuz görüşmelerde işçi kardeşlerimin ekonomik,demokratik,siyasi,sosyal haklarını kendisine anlattığımızda ve ilk geldiğimde ondan duyduğum şöyle bir ifade vardı. Biz onlarla varız,onlarla birlikte Samandağ’a hizmet üreteceğiz.

Başkan Nehir’in Samandağ’da ne yapacaksak birlikte yapacağız sözü bizim için önemliydi. Bu günlere  geldiğimizde ben gerçekten  Türkiye’de sayıları 3 milyona varan gerçekten ülkemizin kanayan bir yarası olan bu taşeronluk sistemi konusunda önce işçi emekçi arkadaşlarımızın mücadelesi ve daha sonra tabi ki belediye başkanlarının buradaki katkıları ,temsilci kardeşlerimin,şube başkanlarımın ve genel iş sendikasının verdiği emek küçümsenemez. Biz bu mücadeleyi bu arada bırakmayacağız Türkiye’deki tüm taşeron işçilere kayıtsız şartsız kadro alıncaya kadar bedeli ne olursa olsun mücadele edeceğiz,mücadele edeceğiz,mücadele edeceğiz.”Dedi.

1ii

BAŞKAN NEHİR:TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLERİYLE TOPLU SÖZLEŞME İMZALAYAN AKDENİZ BÖLGESİNDEKİ İLK BELEDİYE OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir:

” Taşerondan Kadroya Geçen İşçileriyle Toplu Sözleşme İmzalayan Akdeniz Bölgesindeki İlk Belediye Olmanın Gururunu Yaşıyoruz.Çünkü Emeğin En Yüce Değer Olduğuna İnanıyoruz.”İfadelerine yer verdi.

NEHİR:EMEK EN YÜCE DEĞERDİR.MEMLEKET  SEVDASIYLA BU YOLA BAŞ KOYDUK

Başkan Nehir,konuşmasına devamla:

”2009 yılında Halkımızın teveccühü ile Belediye Başkanlığı görevine seçildim.

 Memleket sevdasıyla bu yola baş koyduk. Bu meşakkatli yolda zorluklarla,imkansızlıklarla mücadele ederek  bir yandan  alın terinizin karşılığını verdik , diğer yandan da hizmetler ürettik.İlçemizde sizlerle beraber ilkleri başardık .Memuruyla ,işçisiyle, meclis üyelerimizle, başkan yardımcılarımızla ,halkımızla birlikte çalıştık. Her zaman başaracağımıza inandık ve başardık. Bundan sonraki süreçte de daha iyi işler yapacağımıza inanıyoruz.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz