HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

SAMANDAĞ BELEDIYESİNDEN 1.SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 6 Ocak 2022 - 14:25:04
SAMANDAĞ BELEDIYESİNDEN 1.SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ!

Samandağ Belediyesi tarafından Hatay’da ilk defa faaliyete giren Samandağ Belediyesi 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin müjdesini Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz verdi. Sıfır atık projesi kapsamında Samandağ Belediyesi tarafından tamamlanarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden onayı alınan 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi faaliyete girdi. Çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına 1200 […]

Samandağ Belediyesi tarafından Hatay’da ilk defa faaliyete giren Samandağ Belediyesi 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin müjdesini Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz verdi.

Sıfır atık projesi kapsamında Samandağ Belediyesi tarafından tamamlanarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden onayı alınan 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi faaliyete girdi.

Çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına 1200 m2’lik alan üzerinde Samandağ Sanayi Sitesi yakınında kurulu tesiste; kağıt, cam, plastik, metal, ahşap, tekstil atıkları, kompozit, plastik ambalaj, metalik ambalaj, atık pil, ömrünü tamamlamış lastik, elektrikli ve elektronik eşya, Sitotoksit ve Sitostatik İlaçlar, Floresan Lambalar ve diğer Cıva içeren atıklar olmak üzere toplam 14 farklı grup atık için konteynerler bulunuyor. Vatandaşlar atıklarını tesise getirebilecek veya Samandağ Belediyesi’ni arayarak bulundukları adreslerden aldırıp geri dönüşüme kazandırabilecekler.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz,  daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre için bu tesisin çok önemli olduğunu belirterek:

Samandağ halkımıza bir müjdemizi daha vermek istiyorum. Hatay’da bir ilki gerçekleştirdik. 1. Sınıf Atık Getirme Merkezimizi bitirdik, faaliyete soktuk ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığından iznimizi aldık. Samandağımızın ihtiyacı olan önemli bir tesisimizi daha Samandağ halkımıza kazandırdık.

Katı atık ile ilgili bir sıkıntı vardı. Onunla ilgili ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucunda Atık Getirme Merkezini bitirerek faaliyete soktuk. Daha temiz bir çevre, daha temiz bir Samandağ yaratma adına bu tesisin ciddi bir katkı sunacağını düşünüyorum. Emeği geçen belediye ekiplerimize teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Başkan Eryılmaz,açıklamasının devamında daha önce Hatay Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Samandağ’a kazandırılan Çöp Aktarma Merkezine de değinerek:

Daha önce Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Çöp Aktarma Merkezimizi tamamlamıştık. Daha önce çöpler vahşi bir şekilde dökülüyor sonra kepçe ile doldurulup Büyükşehrin uhdesindeki çöp toplama merkezine gönderiliyordu. Orda da modern bir tesis kazandırdık. Çöpler direkt rampa ile araçlara dökülüyor ve o şekilde istasyona gönderiyoruz.” dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz