BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

SALMANOĞLU:Dimdik ayaktayız ve kongrelerimizi yapıyoruz!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 4 Ekim 2017 - 23:46:33
SALMANOĞLU:Dimdik ayaktayız ve kongrelerimizi yapıyoruz!

HDP il ve ilçe eş başkan ve yöneticilerinin yanı sıra partililerin de yoğun katılımıyla gerçekleşen Defne İlçe Örgütü ikinci olağan kongresinde divan başkanlığını yapan Temim Salmanoğlu, “Demokratik siyasetin tasfiye edilmeye çalışıldığı bir süreçte dimdik ayaktayız ve kongrelerimizi yapıyoruz” dedi. Defne İlçe Örgütü’nde ‘kongre’ heyecanı yaşayan HDP’de verilen mesajlar, son dönem Türkiye’sinin siyasi tablosuna yönelik oldu. […]

HDP il ve ilçe eş başkan ve yöneticilerinin yanı sıra partililerin de yoğun katılımıyla gerçekleşen Defne İlçe Örgütü ikinci olağan kongresinde divan başkanlığını yapan Temim Salmanoğlu, “Demokratik siyasetin tasfiye edilmeye çalışıldığı bir süreçte dimdik ayaktayız ve kongrelerimizi yapıyoruz” dedi.

Defne İlçe Örgütü’nde ‘kongre’ heyecanı yaşayan HDP’de verilen mesajlar, son dönem Türkiye’sinin siyasi tablosuna yönelik oldu.

Bu konuda konuşan ve kongrenin divan başkanlığını yapan Temim Salmanoğlu, yaşadıkları zor şartlara rağmen kongrelerini yapma başarısı gösterdiklerine işaret ederken: “Belki spor salonlarında değil, ama yapabiliyoruz” diye konuştu.

Kongre’de söz alan bir diğer isim, İl Eş Başkanı Kerem Nalbant ise bölge coğrafyasının yaşadığı sorunlara değindi.

HDP noktasında yaklaşık 6 bine yakın partilinin cezaevlerinde olduğunu söyleyen Nalbant, bu yapılanla hedeflenen şeyin HDP’nin siyasetten tamamen soyutlanması olduğunu ifade etti.

Yaşadıklarını ‘anti-demokratik uygulamalar’ şeklinde adlandıran Kerem Nalbant; “Barış ve demokratik siyasetimiz devam edecek” dedi.

Kongre’de ‘teşekkür’ mahiyetinde söz alan Defne İlçe Eş Başkanı Mithat Mirioğlu ise, son 16 ayda Defne bünyesinde beraber çalıştığı herkese emekleri noktasında teşekkür ederken, yeni seçilen yöneticilere de ‘hoşgeldiniz’ diye seslendi.

“Sizleri, cesur yüreklerinizden öpüyorum” diye konuşan Mirioğlu:

“Biz, bir dava partisiyiz. Davamız, insanlık davasıdır. Barış, demokrasi ve kardeşlik hukuku içinde birlikte yaşam davasıdır” dedi.

Kongre sonucunda HDP Defne Eş Başkan yeniden Mithat Mirioğlu olurken, kadın Eş Başkanlığa Semire Atay Yıldız getirildi.

Yönetim kurulu asil üyeler ise Vail Özçelik, Özgür Aslan, Nazar Kılıç, Özgür Temiz, Davut Mercan, Nihat Kara oldu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz