RTÜK GAZETECİLİĞİ CEZALANDIRMAYA DEVAM EDİYOR!

RTÜK GAZETECİLİĞİ CEZALANDIRMAYA DEVAM EDİYOR!

SİZ SALDIRDIKÇA BİZ LİDERİMİZİ DAHA ÇOK SEVİYORUZ!

SİZ SALDIRDIKÇA BİZ LİDERİMİZİ DAHA ÇOK SEVİYORUZ!

BU MAÇTA GOL SESİ ÇIKMADI!

BU MAÇTA GOL SESİ ÇIKMADI!

ÜRETİM ZİNCİRİNE DARBE!

ÜRETİM ZİNCİRİNE DARBE!

YARIYIL TATİLİ,AİLECE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMEK…

YARIYIL TATİLİ,AİLECE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMEK…

Saldırılar Hukuk Devletine Karşı Yapılmıştır!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 13 Ekim 2017 - 02:53:34
Saldırılar Hukuk Devletine Karşı Yapılmıştır!

Hatay Barosu Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya’nın Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner makamında polis memuru T.A.nın silahlı saldırısı sonucu ağır yaralandığını, aynı gün İzmit’te avukat Mehmet Samim Geredeli’nin de, bürosunda tartıştığı S.A.S. tarafından tabancayla vurularak öldürüldüğüne dikkati çekerek, yaşanan olayları kınadıklarını bildirdi. Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez,yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer […]

Hatay Barosu Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya’nın Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner makamında polis memuru T.A.nın silahlı saldırısı sonucu ağır yaralandığını, aynı gün İzmit’te avukat Mehmet Samim Geredeli’nin de, bürosunda tartıştığı S.A.S. tarafından tabancayla vurularak öldürüldüğüne dikkati çekerek, yaşanan olayları kınadıklarını bildirdi.

Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez,yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yapılan saldırıları kınıyoruz. Saldırıya uğrayanların üstlendikleri yargı görevinin ve “hukukun üstünlüğü” ilkesinin, başta kamu kurumları olmak üzere, kişi ve kurumlarca özümsenmesine bağlıyoruz. Eğer ki hukuk devletine ve yargıya olan inanç çeşitli ve haksız uygulamalarla sarsılır ve hukuk keyfi gelene keyfi geldiği şekilde uygulanır ve esnetilirse, yargı görevi gören kişiler gereksiz bir iş yapıyorlar ve kendilerine karşı da saldırılabilir algısı beslenir hale gelir.

Büyük zorluklar altında kamusal görevlerini yerine getirmeye çalışan yargı mensuplarına yönelik bu saldırılar, Hukuk Sistemine yönelik bir büyük tehlike göstergesidir. Bu çirkin saldırıları hukuk devletine karşı yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz.

Yaralanan Cumhuriyet Savcımıza geçmiş olması umuduyla acil şifalar diliyoruz. Görev şehidi olan Avukat Mehmet Samim Geredeli’ye Allah’tan rahmet ve yakınlarına ve yargı camiamıza başsağlığı diliyoruz.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz