2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

ŞAHİN:COVİD MAĞDURLARININ VEBALİ KARANTİNA KARARI VERMEYENLERİN BOYNUNDADIR!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 11 Aralık 2020 - 21:39:49
ŞAHİN:COVİD MAĞDURLARININ VEBALİ KARANTİNA KARARI VERMEYENLERİN BOYNUNDADIR!

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Hatay’da her geçen gün artan covid vakaları ve ölümlerin ardından umursanmaz tavırların daha da can yaktığını ifade etti. DOKTOR HASTAYA MI BAKSIN, FORMMU DOLDURSUN Hatay için Acil karantinanın gerekliliğini çıktığı her platformda haykırarak dile getiren Milletvekili Şahin, cenazelerin morglara sığmadığını ifade ederek: “Normal servislerde de yer yok! Covid kayıtlarının formları, […]

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Hatay’da her geçen gün artan covid vakaları ve ölümlerin ardından umursanmaz tavırların daha da can yaktığını ifade etti.

DOKTOR HASTAYA MI BAKSIN, FORMMU DOLDURSUN

Hatay için Acil karantinanın gerekliliğini çıktığı her platformda haykırarak dile getiren Milletvekili Şahin, cenazelerin morglara sığmadığını ifade ederek:

Normal servislerde de yer yok! Covid kayıtlarının formları, bağlı olduğu doktorlara doldurtuluyor. Her biri 15 dakika sürüyor. Doktor hastaya mı baksın, form mu doldursun! Zaten doktorlarımız ve hemşirelerimizin sayısı da covid yüzünden az. Derhal takviye şart! Acil bu iş doktorlardan alınmalıdır. O kadar söyledik; ‘9 aydır pandemi var. Neden alt yapı hazır değil!’ Elini kolunu sallayarak covid-19 hastaları dolmuşlarla hastanelere gidiyor.Son habere göre koordinasyon ekibi hastaları hastaneye telf hattı başvurusu ile hastaneye götürüp getirecekmiş. Gayreti olanlara çok teşekkür ederiz. Buna da şükür. Ama günaydın! Sadece Hatay’da bine yakın insan öldü ve onlarca insan covid hastalığının vücutlarında bıraktıkları hasarla yaşayacak” dedi.

MİLLETİN PARASINI MİLLETE VERİN

Milletvekili Suzan Şahin, açıklamasının devamında:

“İşsizlik fonunda topladığınız işçinin alın terini işsizken verin! Vergileri hiç olmazsa asgari ücretten kaldırın! Esnafı vergisinden sigorta piriminden muaf tutun, geçim desteği verin! Fransa vatandaşından daha az mı değerli benim vatandaşım. Avrupa veriyor ama, biz millete değil canımızın istediği bir kişiye oluk oluk akıtıyoruz. Bütçe yaptık işçiye çiftçiye emekliye bütçe de yer var mı, yok! İktidara sesleniyorum; vermediğiniz paralar babanızdan miras kalmadı. ‘Bu milletin kendi parası milletten alıp üç beş yandaşa ver’ diye toplanmıyor. Bu paraları bugün vermeyeceksin ne zaman vereceksin? Milletin parasını millete ver!.“dedi.

ÖLÜMLER ON KATINA ÇIKTI NEDEN KARANTİNA YOK!

Açıklamalarında sürekli covid vakaları ile ilgili sıkıntılara değinen CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin:

1000 kişiyi kaybetmişiz, yoğun bakımlar dolu, normal servisler dolu aciller yoğun bakım olmuş. Alamadığınız hastalara zatürre deyip eve gönderip covid ilacı veriyorsunuz. Milleti kandırmaktan vazgeçin! ‘Sürü bağışıklığı yapacağım ölen ölür kalan sağlar vergi öder’ diyorsanız açıkça söyleyin, korkak davranmayın. Millet bildin niyetinizi.Bir yetkili çıkıp neden bu şartlarda neden karantina olmadığını açıklasın! Şu anki ölüm oranları Mart ayında olan ölüm sayısının on katına çıktı. Neden karantina yok! Derhal geçim destekli kimseyi mağdur etmeden tam karantina yapılmalıdır. Verecek para yoksa çıkın açık açık bunu da söyleyi, millet bilsin. Açlık iflas ölüm arasında kendi tercihini yapsın. Ben eminim bunu buradaki vali,kaymakam, iktidar milletvekilleri, sağlık müdürleri, belediye başkanları,odalar herkes istiyor ama bir kişi karar veriyor. Sağlık Bakanına ve Cumhurbaşkanına sesleniyorum; Bunun adı tedbirsizlik değil kasttır kaybettiğimiz her insanın vebali boynunuza milleti suçlayarak kaçamazsınız. Bu millete algı yaratmak disipline etmek de sizin göreviniz. Normalleşiyoruz dediniz pandemi bitti diye insanlar inandı. Dolmuşlar yine ful doldu. AVM’ler, lokantalar açıldı. Herşey serbest. Milleti rehavete almadığınız tedbirler sürükledi. Artık ölmek istemiyoruz. En temel hakkı insanın yaşam hakkı için gerekli tedbirleri alın! Anayasal sorumluluk ve zorunluluğunuz. İhmal dahi suçtur” dedi.

BAKAN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN MİLLETVEKİLLERİMİZ İLE İSTİŞARE HALİNDEYİZ

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, son olarak iktidar milletvekilleri ile birlikte Sağlık Bakanından randevu almaya çalıştıklarını, Hatay’ın tüm milletvekillerin ile gidip vahameti birkez daha anlatacaklarını, sürekli istişare halinde olduklarını önemle ifade etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz