2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

ŞAHİN:Artık Ocaklara Ateş Düşmesin!HATAY’A KARANTİNA ŞART!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 17 Aralık 2020 - 02:14:30
ŞAHİN:Artık Ocaklara Ateş Düşmesin!HATAY’A KARANTİNA ŞART!

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin,yaptığı açıklamada; Hatay’daki COVİD-19 vakalarının artışa geçtiği bu süreçte siyasi erkin tam kapanma kararı almadaki karanlığının olmamasını eleştirdi. Şahin,açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Bugün 16 Aralık.Kasım ayında 437, 16.gününe kadar Aralık ayında 749 Hataylı vatandaşımızın ölüm bulaşıcı hastalık yani COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Hatay’da günde ortalama 40-50 canımızı toprağa veriyoruz. Yoğun […]

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin,yaptığı açıklamada; Hatay’daki COVİD-19 vakalarının artışa geçtiği bu süreçte siyasi erkin tam kapanma kararı almadaki karanlığının olmamasını eleştirdi.

Şahin,açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

Bugün 16 Aralık.Kasım ayında 437, 16.gününe kadar Aralık ayında 749 Hataylı vatandaşımızın ölüm bulaşıcı hastalık yani COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Hatay’da günde ortalama 40-50 canımızı toprağa veriyoruz. Yoğun bakımlar dolu, hastanelerde yatak yok, vaka sayımızda azalma yok, 45 günde 1186 can yitip gitti. Tek bir kayıba daha tahammülümüz kalmadı. En yüksek sesle her platformda sesimizi AKP hükümetine duyurmaya çalışıyoruz. Bunca vatandaşımızı kaybettikten sonra Hatay’a filyasyon ekibi desteği verildi, solunum cihazı, ambulans sayısı artırıldı.

Yazık Hatayımıza, yazık Türkiyemize..

Vaka sayılarını, vefat sayılarını gerçeğin 4-5 katı az göstermekle başarı hikayesi yazılmaz. Başarı hikayesi, ülkeyi en az 28 gün kapatarak kapsamlı karantina uygulayıp sokağa çıkma kısıtlaması getirip virüsü hapsederek, bu süreçte de hasta vatandaşlar iyileştirilerek olur.

Uzmanlara, bilime kulağını tıkayıp, başhekimlik, dekanlık, rektörlük hayali kuran sözde doktor ve uzmanları televizyonlara çıkarıp, milletini değil sadece ekonomi ve halka verecekleri desteği yandaşlarına harcama amaçlarını düşünen AKP hükümetine bir kez daha çağrımızı yapıyoruz; gerekli önlemler alınmaz ve can kayıpları artmaya devam ederse bile bile bu ölümlere yol açılmıştır. Bu cinayettir! Anayasal suçtur!

Yarın Sağlık Bakanı Hatay’a geliyor.

Umarım yaşadığımız vahameti gözleriyle görür ve vicdan sahibi bir insanın yapacağı gibi talimatlarını uyguladığı Saray’a halimizi anlatır da can kayıplarımız son bulur.

Yaşama hakkının ekonomik siyasi bir bedeli var mı hesaplanabilir bir şey mi ? Ekonomiden de siyasetten de daha değerlidir bir tek insanın canı.

Artık ocaklara ateş düşmesin. Yanıyor, ölüyor Hatay. Sesimizi duymak için kaç kişinin daha ölmesi gerekli. Tüm ülkeyi 28 günlük karantinaya almak şart! HATAY’A KARANTİNA ŞART !

Toprağa verdiğimiz her canın vebali, ikballeri uğruna milleti hastalığa mahkum eden sorumluların boynuna olsun.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz