ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

SAĞLIK ÇALIŞANINA SES VER TÜRKİYE!
  • Ana Sayfa » SAĞLIK
  • 12 Kasım 2020 - 02:51:45
SAĞLIK ÇALIŞANINA SES VER TÜRKİYE!

Hatay Tabib Odası(HTO) Başkanı Dr.Sadık Nazik,yönetim kurulu adına yaptığı basın açıklanmasında; Sağlık Çalışanları Tükendikçe Karanlık Çöküyor! Sağlık Çalışanlarına Işığınla Destek Ver!.Dedi. Dr.Nazik,açıklamasına devamla şunları söyledi: “Salgın tüm yıkıcı etkisi ile devam ediyor. Salgının başladığı andan itibaren tüm özverimizle mesleğimizin gereklerini yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Ancak salgına karşı yeterli önlem alınmaması, etkili bir mücadele yürütülmemesi […]

Hatay Tabib Odası(HTO) Başkanı Dr.Sadık Nazik,yönetim kurulu adına yaptığı basın açıklanmasında; Sağlık Çalışanları Tükendikçe Karanlık Çöküyor! Sağlık Çalışanlarına Işığınla Destek Ver!.Dedi.

Dr.Nazik,açıklamasına devamla şunları söyledi:

“Salgın tüm yıkıcı etkisi ile devam ediyor. Salgının başladığı andan itibaren tüm özverimizle mesleğimizin gereklerini yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz.

Ancak salgına karşı yeterli önlem alınmaması, etkili bir mücadele yürütülmemesi ve salgınla mücadelenin yalnızca sağlık kurumlarında yapılması nedeniyle sağlık çalışanları tükendi. Her gün birden çok sağlık çalışanını Covid-19 nedeniyle kaybediyoruz. Sağlık çalışanları tükendiğinde toplumu korumak olanaksız hale gelir ve tüm toplumun üzerine karanlık çöker.

Şu ana kadar Covid-19’dan vefat eden sağlık çalışanı sayısı 133. Şu anda belki de çok daha fazlası. “Hayat Eve Sığar” derken evlerine bir daha gidemeyecek olanların yani fedakâr, kahramanların sayısı. Bu insanlar meslekleri yüzünden vefat ettiler. Covid-19 salgınından kaçmadıkları için değil, bizzat canları pahasına en ön safta savaşarak, sizler bizler yaşayalım diye öldüler. Bu toplumun sağlık çalışanlarına sorumluluğu var, geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmak.

Bunun için Türk Tabipleri Birliği ve Hatay Tabip Odası, Covid-19’un tüm sağlık çalışanları için meslek hastalığı olarak kabul edilmesini talep ediyor. Türkiye hariç dünyanın her yerinde Covid-19 meslek hastalığı. Toplumun diğer kesimlerine göre sağlık çalışanlarının 10-14 kat daha fazla etkilendikleri bilimsel bir gerçekken Covid-19 nasıl meslek hastalığı olmaz?

Karanlıkları aydınlıklara çevirmek ve sesimizi salgını yönetme sorumluluğu olanlara duyurmak için tüm meslektaşlarımızı ve halkımızı 11-15 Kasım 2020 tarihleri arasında her gün 21:00’da 1 dakika süreyle ışıklarını açıp kapatarak sağlık çalışanlarına destek olmaya bekliyoruz.

Aç-kapa, aç-kapa,Sağlık çalışanına ses ver Türkiye!...”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz