BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

REYHANLI’DA Çok Amaçlı Salon Açılışı!
  • Ana Sayfa » REYHANLI
  • 30 Kasım 2017 - 23:34:22
REYHANLI’DA Çok Amaçlı Salon Açılışı!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Reyhanlı ilçesinde yapımı tamamlanan Terzihöyük Mahallesi Hacı Abdulkadir Akgöl Çok Amaçlı Salonu’un açılısını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen açılışa; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın  yanı sıra HBB Fen İşleri Dairesi Başkanı Nihat Tazeaslan, CHP Eski Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay Eski Baro Başkanı Avukat Sinan Akgöl, Reyhanlı Ticaret Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Reyhanlı ilçesinde yapımı tamamlanan Terzihöyük Mahallesi Hacı Abdulkadir Akgöl Çok Amaçlı Salonu’un açılısını gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen açılışa;

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın  yanı sıra HBB Fen İşleri Dairesi Başkanı Nihat Tazeaslan, CHP Eski Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay Eski Baro Başkanı Avukat Sinan Akgöl, Reyhanlı Ticaret Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, Terzihöyük  Mahalle Muhtarı Abdullah Okur, CHP Reyhanlı ilçe Başkanı Fatih Turan,  HBB Daire Başkanları, sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.

“TESİSİMİZ 2 DÖNÜM ALAN ÜZERİNE KURULMUŞ OLUP 500 METRE KARE BÜYÜKLÜĞÜNDEDİR”

Terzihöyük Mahallesi’nde yapımı tamamlanan çok amaçlı salon hakkında bilgi veren HBB Fen İşleri Dairesi Başkanı Nihat Tazeaslan:

” Tesisimiz 2 dönüm alan üzerine kurulmuş olup 500 metre kare büyüklüğündedir. Mahallemize kazandırdığımız bu güzel tesiste muhtarlık odası, sekreterya, bilgisayar odası, okuma salonu, düğün salonu ve kafeterya gibi çeşitli hizmet birimleri de mevcut. Tesisimizin kapasitesi 450 kişi olup kurumumuza maliyeti 650 bin liraya mal olmuştur” dedi.

“BİZ BU ŞEHRİ ÖDÜNÇ ALDIĞIMIZA GÖRE ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL ESERLER BIRAKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Başkan Savaş:

” Bu mütevazı açılışımıza hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle bu eserde Akgöl ailesinin çok büyük bir payı var. İki tane üyesi Sinan Bey ve Hasan Bey‘e teşekkür ediyorum. Ama Hasan Bey’in iki ayrı emeği var. Hem mülk adına hem de seçim zamanı benimle ovada köy köy dolaştı. Bu nedenle büyükşehirin kazanılmasında da büyük payı var. Muhtarımıza da emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Biz köylerimizin kalkınmasını istiyoruz. Türkiye’de kırsal kesim %24’5. Hatay’daki kırsal kesim ise %50,5. Yani Türkiye ortalamasının iki katı kırsal kesime sahibiz. Bu da altyapı, yol, kanalizasyon, su, arıtma tesisi, içme suyu, sulama birlikleri ihtiyacı demek.  Ayrıca birçok yatırımın ihtiyaca maruz kaldığı yer demek. Biz de gücümüz nispetinde kırsal kesimde yıllardır özlediği önemli projeleri hayata geçirme konusunda gece gündüz çalışıyoruz.

Tabi ki büyükşehir yeni kuruldu. Kurulurken de çok borçlu devraldık. Ve borçları öderken bir yandan da Hatay’ın bütününe eşit ve adil bir şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Şuanda bundan 9 ay öncesine kadar Hatay hep savaş alanı gibi algılanıyordu.Çünkü insanlar buraya gelmemek için çok bahane arıyorlardı. Ama son 9 ayda iki tane önemli olaya şahit olduk.

Bir tanesi Hatay, Çin ve Avustralya ile yarışırken EXPO 2021’i aldı. Hatay adına da ülke bu coğrafya adına da çok önemli bir hadise idi. İkincisi 31 Ekim’de Hatay dünyadaki 26 şehirden bir tanesi oldu.

Bu da 26 gastronomi şehri içinde anılmaya başladı. Birleşmiş Milletler bizi layık gördü. Bu iki başarının altında da önemli bir arge ve mutfak çalışması var. Bütün bu çalışmalar sonunda bu iki unvana sahip olduk. Bu iki unvan demek Hatay’ın kurtuluş mücadelesi demektir. Fransızların işgalinden sonraki dedelerimizin mücadelelerinden sonra Hatay Cumhuriyeti’nin kurulması ve Hatay Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyetine ilhak edilmesin bir serhat şehir olarak kabul edilmesinden sonraki en önemli iki başarıdan söz ediyoruz. Bu başarı bizim çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakacağımız en büyük hediyedir. Bu iki tane organizasyonu yaptıktan sonra turizm ve turizm gelirleri adına önemli kazanımlar bırakacağız.  Biz bu şehri ödünç aldığımıza göre çocuklarımıza güzel eserler bırakmak boynumuzun borcudur. Kırsal kesimde en çok emek eden HATSU ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız var. İnanın belki de Hatay son 3 yılda yaptığı altyapı yatırımını son 50 yılda yapmamıştır.

Şuanda da 8 ilçemizde arıtma tesisimiz bitti. 9’uncusununda %80’i bitmek üzere. Çünkü altyapı demek medeniyet demek. Gece gündüz çalışıyoruz. Muhtarlarımıza da emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Buraya gelerek bizi onurlandıran misafirlerimize ve Akgöl ailesine çok teşekkür ederim. Sosyal tesisimizi hep iyi günlerde kullanmanız dileğiyle” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz