ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

RAS EL SENİ COŞKUSU SAMANDAĞ’DAN DÜNYAYA YAYILDI!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 15 Ocak 2018 - 23:31:51
RAS EL SENİ COŞKUSU SAMANDAĞ’DAN DÜNYAYA YAYILDI!

Arap Alevilerinin geleneksel Ras El Seni bayramı, Hatay Büyükşehir ve Samandağ Belediyesi organizasyonuyla  ve yoğun bir katılımla kutlandı. Mersin,Adana illerinden ve İskenderun,Antakya,Arsuz ,Defne ilçelerinden bireysel olarak katılan vatandaşlar, Ras el Seni coşkusuna ortak oldular.Yerel sanatçılar sahneye teker teker çıkıp eserlerini seslendirdi.  Düzenlenen geleneksel Ras El Seni etkinliği, Tolga Antakya ve Dilek Bostancı’nın sunumuyla Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Salonunda […]

Arap Alevilerinin geleneksel Ras El Seni bayramı, Hatay Büyükşehir ve Samandağ Belediyesi organizasyonuyla  ve yoğun bir katılımla kutlandı.

Mersin,Adana illerinden ve İskenderun,Antakya,Arsuz ,Defne ilçelerinden bireysel olarak katılan vatandaşlar, Ras el Seni coşkusuna ortak oldular.Yerel sanatçılar sahneye teker teker çıkıp eserlerini seslendirdi. 

Düzenlenen geleneksel Ras El Seni etkinliği, Tolga Antakya ve Dilek Bostancı’nın sunumuyla Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Salonunda Samandağ halkıyla buluştu.

Yerel sanatçılar;

Nihat Yatkın, Haşim Elataş, Esat Çelik,Yıldıray Şahutoğlu, Erdem Şefikoğlu,Güven Kayıkçı, Fikret Bolat, Filip Cibar, Edip Can, Ali Berrak, Cüneyt Lebelebici, Ceylan Bayır, Çetin Leblebici, Nevzat Bolat, Semir Ray, Ayhan Bağdat, Yılmaz Suadiye, Semir Yalçın ve Süleyman Şefikoğulları,Ali inanArapça ,Türkçe eserler seslendirildi.

Etkinlikte; yöresel sac oruk, (kbeybet) yağlı simit (keğk bizet), tatlı (fveyşet) ve içecekler ikram edildi.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir:

”Çok zengin kültürel birikime sahip bir ilçede yaşamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.Burada birbirinden değerli sanat eserlerinin seslendiren yerel sanatçılarımızı kutluyorum.Özgün duruşlarıyla yerel değerleri yaşatan tavırlarıyla  bizlerle  bir sinerji yakaladılar, çok güzel bir ortaklık yakaladık. Her geçen gün bu çıtayı daha da yükselterek bugün yoğun bir katılımla burada vatandaşlarımızla bir araya gelerek bayramlaştık. Birlikte sevindik, birlikte eğlendik,bayram çoşkusunu birlikte yakaladık.  Nşallah bi tammo lakil seni bir heyr,il ğam into bi hayr nşalla,ras elseni bayramınızı kutluyorum.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz