2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

RAMAZAN HAYIR VE BEREKET AYIDIR!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 1 Nisan 2022 - 15:14:20
RAMAZAN HAYIR VE BEREKET AYIDIR!

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Ramazan ayı başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yeşildal,mesajında, Mübarek Ramazan-ı Şerifin tüm İslam Alemine ve hemşerilerimize hayır, bereket ve esenlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum dedi. Ramazan-ı Şerif dolayısıyla yayımladığı mesajda Yeşildal, açıklamasına devamla şunları söyledi: “Rahmet, mağfiret ve bereket iklimi üç ayların sonuncusu, on bir ayın […]

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Ramazan ayı başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yeşildal,mesajında, Mübarek Ramazan-ı Şerifin tüm İslam Alemine ve hemşerilerimize hayır, bereket ve esenlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum dedi.

Ramazan-ı Şerif dolayısıyla yayımladığı mesajda Yeşildal, açıklamasına devamla şunları söyledi:

Rahmet, mağfiret ve bereket iklimi üç ayların sonuncusu, on bir ayın sultanı ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: Ramazan ayı, insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur’an’ın kendisinde indirildiği aydır. Öyle ise içinizden kim bu aya ulaşırsa onu oruçlu geçirsin. Sevgili Peygamberimiz de hadisi şerifinde Ramazan ayı geldiğinde cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar bağlanır diye buyuruyor. “ Dedi.

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifin ilimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini niyaz eden Başkan Yeşildal:

“Bolluk ve bereketin had safhada olduğu bu kutsal ay, insanlığa sunulan nimetlerin farkına varılması, dayanışma ve paylaşma için en uygun zamandır. Tutacağımız oruçlar irademizi güçlendirmek ve nefsimizi terbiye etmek için en güzel fırsattır. Sahuruyla, iftarıyla yuvalarımızda huzur ve berekettir.

Zekât, fitre ve sadakamızla; yakınlarımız, komşularımız ve bütün kardeşlerimizle aramızda muhabbettir. Bu ayda müminler olarak bize düşen en büyük sorumluluk, bu kutlu misafire gönlümüzde yer açmak, bu ilahi davete yürekten icabet etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; mübarek Ramazan-ı Şerifin tüm Islam Ålemine ve hemşerilerimize hayır, bereket ve esenlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, bu mübarek ayın her türlü sıkıntı ve hastalıktan bilhassa yaşadığımız salgından kurtulmamıza vesile olmasını dilerim.” Diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz