2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

PARLAR:EN AZ 15 GÜNLÜK KARANTİNA ŞART!
  • Ana Sayfa » GÜNDEM
  • 8 Aralık 2020 - 13:02:50
PARLAR:EN AZ 15 GÜNLÜK KARANTİNA ŞART!

Gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu GÜNIŞIĞI adlı gündem programına çevrimiçi olarak katılan CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar,son günlerde ilimiz Hatay’da artan COVİD-19 vakaları ve buna bağlı ölümler üzerine değerlendirme de bulundu. Parlar,söyleşide şu görüşlere yer verdi: “Öncelikle şunu söyleyim.CHP olarak Pandemi salgınına hep sağlık sorunu gözüyle baktık.Siyasi yaklaşımımız olmadı. Salgının başladığı ilk günlerde sağlık […]

Gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu GÜNIŞIĞI adlı gündem programına çevrimiçi olarak katılan CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar,son günlerde ilimiz Hatay’da artan COVİD-19 vakaları ve buna bağlı ölümler üzerine değerlendirme de bulundu.

Parlar,söyleşide şu görüşlere yer verdi:

Öncelikle şunu söyleyim.CHP olarak Pandemi salgınına hep sağlık sorunu gözüyle baktık.Siyasi yaklaşımımız olmadı.

Salgının başladığı ilk günlerde sağlık bakanlığının almış oldukları tedbirleri(kapanmalar olsun,kısıtlamalar olsun) destekledik.Hatta parti olarak SALGINLA mücadele de yapılması gereken ekonomiye destek olacak 17 maddeyi siyasî iktidara sunduk.

Ama AKP iktidarı hatta tek adam iktidarı, bizim önerileri gülerek,alay ederek herşeyi ben bilirim anlayışıyla dikkate almadı.

Oysa ki geldiğimiz aşama hem ülke olarak hem bölgemiz olağanüstü günler yaşamaktadır.

İlimiz Hatay’da pandemi daha da kötü yol alıyor.

Bir haftadır sadece bu hastalık  nedeniyle Hatay’da günde 40 – 60 civarı hasta hayatını kaybetmektedir. Durum giderek daha da kötülemektedir. Sağlık personell çaresiz bir halde hastalanmayı hatta ölümü göze alarak elinden geleni yapmakta ancak kötü gidişi durduramamaktadır.

Hastanelerimizde yüzlerce metrelik test kuyruklar, gasilhanelerde tabut kuyrukları olağan hale gelmiş durumda.

Hatay bu durumdayken ülkenin diğer bölgelerinde de durumun pek farklı olmadığı ortadadır.

Kontrolsüz ve kötü yönetimin sonucu salgının çığ gibi büyümesi nedeniyle hastanelerimizde tedavi hizmetieri yeterince yapılamamakta, hem kovid hem de kovid nedeniyle ihmal edilen diğer hastalıklar sonucu pek çok vatandaşımız hayatını kaybetmektedir.”dedi.

HASTANELERDE YAPILAN TEST VE TEDAVİLER DOĞRU VE GÜVENİLİR 

Gazeteci Öztürk’ün,toplumda pandemi hastanelerinde yapılan PCR TEST ve PANDEMİ tedavisinin güvenilirliği hususunda endişe edenler var sorusuna karşılık Parlar:

“Bir hekim olarak ifade ediyorum.İlimizde Pandemi hastanelerinde yapılan test ve salgın tedavileri doğru ve güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır.Bu konuda kimsenin endişesi olmasın.”dedi.

AŞIDAN KAÇINMAK OLMAZ

Parlar,aşı ile ilgili düşüncelerini soran gazeteci Öztürk’e şunları:

“Bir şey daha aşı ile çeşitli spekülasyonlar yapılıyor.Çin aşısı mı?yoksa Alman aşısı mı diye.

Aşıların muhafaza ve saklanma koşulları bakımından Alman aşısı -70 derecede,Çin aşısı ise -20 derecede olduğu ifade ediliyor.uBu durumda Çin aşısı ülkemiz  koşullarına tabiki daha uygun.Etki açısında Alman aşısı daha önde olabilir.Ama ne olursa olsun aşı yaptırmak gerekiyor.

Ben şahsen aşı ülkemizde uygulanmaya başladığında ilk kolumu uzatanlardan biri olacağım.Aşıdan kaçınmak olmaz.“dedi.

AKP İKTİDARININ İŞİ GÜCÜ VARSA YOKSA CHP’Yİ ELEŞTİRMEK 

AKP iktidarının ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan Covid-19 salgınıyla ciddi anlamda mücadele etmesi gerekirken varsa yoksa CHP’yi nasıl eleştiririm diyen CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar:

“Peki şimdi sormak istiyorum bu iktidarın kendine gelmesi için CHP ile uğraşmayı  bırakıp ülkeyi yönetmeye başlaması için daha ne gerekmektedir?

İktidarı elinde tutanlar salgına acilen çözüm bacaklarına bir yıldır ağızlarına doladıkları” maske-mesafe- hijyen* kelimelerini tekrarlamakta yarım yamalak göstermelik kapanma önlemleri alarak ve gerçekleri halktan gizleyertek zaman kazanmaya çalışmaktadır.

Ekonomik darboğaz nedeniyle halka ekonomik destek vererek yapılması  gereken tam bir kapanma ortamıdır.

Ülke olarak topyekün hep birlikte bu korkunç salgına karşı savaşmamız gerekirken, iktidar ve küçük ortağı sürekli olarak ortam gerginlestirerek yapay gündemlerle muhalefeti düşmanlaştırmaya halkı kutuplaştırmaya çalışmaktadır.

Bu iktidarın ülkeyi yönetemediği artık gün gibi açıktır.

EN AZ 15 GÜNLÜK KARANTİNA ŞART

Hem CHP İl başkanı, hem bir yurttaş ve hekim olarak hükümetin sağlık meslek örgütleri ve sendikalarla işbirliği yaparak etkili bir salgın yönetimi ve kontrolu için başta en az 15 GÜNLÜK KARANTİNA olmak üzere gerekenleri yapmasını bekliyorum.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz